Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 237 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

___PREMIERA KSIĄŻKI "MIRABELLA" MIKOŁAJ MAZIARZ___ EMPIK, Merlin.pl oraz ponad 60 księgarni internetowych

SERDECZNIE WITAM CIEBIE NA MOIM BLOGU!!! JESTEM CZŁOWIEKIEM Z WYBORU, KTÓRY PODĄŻA PRZEZ ŻYCIE REALIZUJAC NAJWIĘKSZE MARZENIA. PREZENTUJĘ ABSURDALNY HUMOR, SPECYFICZNY STYL PISARSKI ORAZ JESTEM WIERSZOKLETA SAMOISTNIE NARODZONYM PEWNEJ WRZESNIOWEJ NOCY 2004 ROKU. MAM SYNKA KTÓRY MA ZESPÓŁ ASPERGERA I DZIĘKI TEMU JEST TAK ORYGINALNY, ŻE CZASAMI NIE MOGĘ UWIERZĆ, ŻE BYWA ORYGINALNIEJSZY ODE MNIE SAMEGO, CO WYDAWAŁO MI SIĘ KIEDYŚ NIEMOŻLIWE. MA NA IMIĘ JULIAN I JEST DLA MNIE KIMŚ WYJĄTKOWYM. KOCHAM GO. A SAM JESTEM ARTYSTA-PISARZEM, KTÓRY ZAJMUJE SIĘ WYMYŚLANIEM INTERESUJACYCH HISTORII I TWORZENIEM Z NICH POWIEŚCI BELETRYSTYCZNYCH. MÓJ DEBIUT I KSIAŻKA "MIRABELLA" - SIERPIEŃ 2011. ZAPRASZAM NA MÓJ BLOG, KTÓRY PORUSZA WIELE TEMATÓW Z RÓŻNYCH SFER MOJEGO ŻYCIA. PEACE NAD LOVE. zapowiedź wydawnicza mojej powieści: http://www.piszesie.pl/mirabella

MÓJ KANAŁ YOUTUBE :) JA, PISARZ odcinek kolejny

sobota, 09 grudnia 2017 19:23

https://www.youtube.com/watch?v=NaH2SlN3Kfk

zapraszam !!!

 


oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

MIAŁAM SEN - MIKOŁAJ MAZIARZ - POWIEŚĆ

czwartek, 07 września 2017 15:15

miałam sen.jpg


oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

shoot the duck

środa, 25 stycznia 2017 13:15

Karosław Jaczyński to największa porażka w historii Polski. Ja, Mikołaj M. oświadczam, że jestem 2-gi sort. Możecie mnie zamknąć za szykanowanie prezesa. Nie głosowałem na PIS i nigdy nie zagłosuję. Chyba, że zmieni się przywódca. kacze bractwo nie może zawładnąć moim krajem i nie zawładnie, bo w kolejnych wyborach zostanie zdeptane. Tego się trzymam póki co. Nadzieja umiera ostatnia. A poza tym gównem, nadal zespół, nadal pisanie, a poniżej nasz najnowszy tekst do utworu o odstrzale kaczek :) 

 

SHOOT THE DUCK” new TRIBE SONG

 

 YES, WE WANNA

 

REMOVE THIS FUCKER FROM POLITICS

 

YES, WE GONNA

 

IMPRISON MOTHERFUCKER FOR DOING HIS TRICKS

 

 

THIS COUNTRY’S NOT OKAY

SO WE CAN’T GO AWAY

SOMEBODY’S BRAIN IS FUCKED

GONNA SHOOT THE DUCK !!!

 

WE CAN NEVER SAY

THAT WE COULD STAY AWAY

SOMEBODY’S HEAD IS FUCKED

GONNA FIGHT THE DUCK !!!

 

 

YES, WE WANNA

 

CALL HIM ANYWAY A FUCKIN DICTATOR

 

YES, WE GONNA

 

LABEL THIS MAN A GRIM VIOLATOR

 

 (...)

 

WALCZYMY DALEJ :) !!!!!!!!!!!!! 

 

 

 


oceń
6
0

komentarze (4000) | dodaj komentarz

"WSIĄDĘ" - wiersz

czwartek, 08 września 2016 11:43

Wsiądę”

 

Idę w dół po krętej drodze

Ścieżkę życia wydeptuję

Przez mrok nocy, w dal odmętu

Mózg od świata alienuję.

 

Zaszedł rosą, Mchem obrosły

wszelkie myśli z frontu czasu

Nie wytrzymam dłużej nocy

Nie pozbędę się hałasu.

 

Ból za życia – tłamsi, niszczy

Wewnątrz czarcia trwa batalia

O przetrwanie idzie walka 

Nie ma asów w kartach talia.

 

Do odjazdu się szykuję

Wnet przybędzie pociąg czasu

Wsiądę, jeszcze raz obejrzę

I pozbędę się hałasu (...).

 


oceń
4
0

komentarze (4001) | dodaj komentarz

"MIAŁAM SEN" - 2 recenzje

czwartek, 21 lipca 2016 11:14

Pojawiło się już kilka recenzji mojej powieści. Oto DWIE z nich :) 

 

Jeśli ktoś chciałby do mnie napisać w sprawie książek przeze mnie wydanych albo w każdej innej sprawie niecierpiącej zwłoki (albo zwłok :) przypominam, że mój adres mailowy to:

 

velkrav@gmail.com

:) 

http://zaczytani.pl/ksiazka/mialam_sen,druk

 

Recenzje (2 recenzentów) / Aleksandra Piasna oraz Skryta Książka

Średnia ocena:     z 2 recenzji. Dodaj własną recenzję

    Aleksandra Piasna   (12.07.2016)
 
OCENA 4/5
 
Boleśnie świadomi swojej śmiertelności staramy się zepchnąć myśli o śmierci w najciemniejszy zakątek swojego umysłu. Przerażeni perspektywą zniknięcia na zawszę z ziemskiego podołka wmawiamy sobie, że w momencie kiedy przestajemy myśleć o śmierci ona przestaje nas dotyczyć. Jednak w życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym przerażony zdaje sobie sprawę, że tak nie jest i zadaje sobie jedno podstawowe pytanie dręczące nas wszystkich. Czy istnieje jakieś życie po życiu? 
 

Zaciągając się do wojska nasz główny bohater pragnął tylko móc spełnić swą powinność wobec ojczyzny. Był pełen pasji i marzeń. Zakochany w swojej pięknej narzeczonej snuł plany na przyszłość. Nigdy jednak nie przyszłoby my do głowy, że jego żywot się dokona mając zaledwie dwadzieścia kilka lat. 

„Czy tutaj do cholery ciemnej ktoś jest?"

Umierają w wyniku nieszczęśliwego wypadku przenosi się na drugą stronę odkrywając, że istnieje życie po śmierci. Świat, w którym znalazł się młody mężczyzna to świat inny niż wyobrażamy sobie za życia. 

Mikołaj Maziarz autor książki pod tytułem „Miałam sen” postanowił zmierzyć się z naszym strachem przed śmiercią, przedstawiając nam bardzo optymistyczną życia po życiu. Wspaniale wykreowani bohaterowie wprowadzają nas w świat umarłych pełen spokoju i szczęścia, pozbawiony wszelkich trosk, a my krok po kroku przemierzamy wraz z nimi wszystkie etapy pośmiertnego życia, oswajając się ze śmiercią. 

Spodziewając się książki, którą szybko przeczytam i natychmiast o niej zapomnę, nie przeszło mi nawet przez myśl, że spotkam powieść zmuszającą mnie do dłuższego zastanowienia się nad sensem życia i śmiercią. Ale przez te dwieście trzydzieści sześć stron zostałam mile zaskoczona, ponieważ autor stworzył naprawdę dobrą książkę. Idealną dla osób obawiających się śmierci. 

Aleksandra.
http://tygrysica.tumblr.com/post/147231988881/nie-obawiaj-si%C4%99-%C5%9Bmierci-mia%C5%82am-sen-miko%C5%82aj


    Skryta Książka   (28.05.2016)
OCENA 3/5
 
Czy zastanawialiście się kiedyś nad śmiercią? Właśnie takie pytanie niesie za sobą ta książka. Co prawda śmierć jest nieuniknionym zjawiskiem dla każdego człowieka. Każdy nasz żywot skończy się właśnie w taki sposób. Ale czy warto się bać śmierci?

Nikt nie zna dnia ani godziny. Trochę przerażająco to brzmi, ale nie warto się oszukiwać. Książka Mikołaja Maziarza pokazuje wizję śmierci z bardzo pozytywnej perspektywy. Poznajemy bohaterów, którzy umarli w najmniej oczekiwanym momencie, ale znaleźli się w życiu pozagrobowym i są szczęśliwi. Taka wizja błogiego życia po śmierci może nas podtrzymywać na duchu. 

Książka ma charakter religijny, ale również obyczajowy, bowiem w niej możemy przeczytać historię życia głównych bohaterów, które nie były nudne. Ciekawiło mnie to jakie mieli życie, jak zginęli i co się stało z nimi później. Znalazłam odpowiedzi na każde pytanie, które nasunęła mi ta powieść.

Co prawda miałam momenty kiedy książkę czytało mi się ciężko. Lubię gdy w fabule jest dużo dialogów, a niestety w tej pozycji 90% to był tekst ciągły, który momentami był dla mnie bardzo uciążliwy i mnie nudził.

Pomimo tego autor stworzył naprawdę bardzo dobrą książkę, ponieważ była ciekawa i bardzo optymistyczna. Wielu ludzi, którzy boją się śmierci i końca swojego życia może ona podtrzymać na duchu. Nikt nie wie ile zostało mu czasu, ale to nie jest powód do obaw i smutku. Należy cieszyć się każdą chwilą, każdym dniem i korzystać z życia ziemskiego ile się da.

Według mnie książka jest warta uwagi, ale nie spodoba się ona każdemu. Jeśli lubicie tematykę religijną, życiową, po której możecie mieć refleksje na temat życia - ta pozycja jest dla was. Ja jestem bardzo zadowolona z tego powodu, że miałam możliwość zapoznania się z taką wizją śmierci / życia. Pomimo małej liczby dialogów, zbyt rozciągniętych opisów, których nie lubię, książka była w porządku.
 
http://zaczytani.pl/ksiazka/mialam_sen,druk
 
pozdrawiam!
MIKOŁAJ

oceń
7
2

komentarze (3802) | dodaj komentarz

"SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM MAZIARZEM" 6 czerwca 2016

środa, 01 czerwca 2016 13:10

Autor powieści "MIAŁAM SEN" MIKOŁAJ MAZIARZ oraz WYDAWNICTWO "NOVAE RES" zapraszają na spotkanie z autorem, które odbędzie się dnia 6 czerwca 2016 o godzinie 18.00.

mIEJSCE : GRINGO ul.Odolańska 15, Warszawa

W programie spotkania rozmowa z twórcą, możliwość zakupu powieści w okazyjnej cenie oraz uzyskanie podpisu autora :) Nadarza się możliwość wzięcia udziału w ciekawym spotkaniu w interesującym miejscu jakim niewątpliwie jest lokal Gringo - Burittos, Tacos&More: znany i lubiany na gastronomicznej mapie stolicy.

Mikołaj Maziarz debiutował w 2011 roku freestylową powieścią "Mirabella". W czasie wolnym gra koncerty, śpiewa i komponuje w zespole rockowym, a także pisze wiersze. Jego najnowsza powieść "MIAŁAM SEN" bierze pod rozważania temat śmierci człowieka i wszelkie aspekty z tym związane, które zostają przedstawione w książce w sposób generalnie pozytywny.

Kiedy po raz ostatni zastanawiałeś się nad śmiercią? Choć to pytanie nie brzmi nadzwyczaj optymistycznie, musisz zdać sobie sprawę, że moment zakończenia ziemskiej wędrówki może przyjść nagle i nieoczekiwanie. Przerażające? Skądże! Bierzesz do ręki książkę, która stoi w sprzeczności z tym, co dzisiaj zwykło się mówić na temat rzeczy ostatecznych. W dobie bezwarunkowej afirmacji życia, spychamy śmierć w najdalsze zakamarki nieświadomości, przemilczenia, bo liczy się tylko tu i teraz. A co jeśli później jest lepiej, ciekawiej, spokojniej? Otwórz tę książkę i poznaj naszych bohaterów, których los, delikatnie mówiąc, odrobinę zaskoczył.

Zapraszamy!

http://blog.novaeres.pl/2016/05/spotkanie-z-mikolajem-maziarzem/

WYD. "NOVAE RES" oraz MIKOŁAJ MAZIARZ


oceń
4
0

komentarze (1486) | dodaj komentarz

"MIAŁAM SEN" M.Maziarz - ZAMÓWIENIA TUTAJ :)

piątek, 29 kwietnia 2016 12:10

Moja najnowsza powieść :) 

 

http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=mialam_sen,druk

 

/link proszę skopiować/

 

ZAPRASZAM!!!


oceń
4
1

komentarze (777) | dodaj komentarz

"MIAŁAM SEN" MIKOŁAJ MAZIARZ

środa, 20 kwietnia 2016 11:06

Zapraszam na premierę mojej drugiej powieści, która będzie miała swój czas 10 MAJA 2016 roku.  

 

WASZ ULUBIONY PISARZ czyli Sir MAZIK :) 

 

Mialam_sen_okl.jpg


oceń
9
0

komentarze (789) | dodaj komentarz

ALCOHOLICA Z ORKIESTRĄ - relacja / LUBIN 16.01.2016

wtorek, 02 lutego 2016 10:43
Po kilku miesiącach uzasadnionej przerwy w kontakcie z symfonią grupa coverowa Alcoholica zapragnęła przerwać milczenie - pewnie poniekąd słusznie - by po raz drugi zatrudnić „Smyczkowych Młodych Zdolnych” i odpalić alkoholowy repertuar bez pardonu. „Fuckin On And Fuckin No Regrets!”, że zacytuję klasyka. Po raz drugi w historii z towarzyszeniem orkiestry wystąpił bowiem dnia 16 stycznia 2016 roku Zespół Pieśni i Tańca ze Świerklańca. Choć szczerze przyznam Sasim to ściemniacz, bo nie widziałem ani razu, żeby tańczył, bo pieśń to jeszcze mu w miarę wychodzi, choć czasami bokiem – jak to nieszczęśliwie zdarzyło się podczas pierwszego koncertu w październiku zeszłego roku. Na miejsce sztuki Alkoholica wybrała tym razem „miedziowe” zagłębie LUBIN. Nie mam nic do Lubina, a wręcz przeciwnie, mają super stadion i Klub i „Lubię to!” (nazwa miasta obliguje), ale nie ma z nim połączenia kolejowego z mego miasta. Nie mówię, że bezpośredniego, ale żadnego. Na sankach mi się nie chciało, bo to za daleko i mój pies, który waży 6 kg nie pociągnąłby na tym dystansie, więc wybrałem podróż łączoną: Metro / Autokar Polski Bus / PKS Wrocław. Na prywatny odrzutowiec aktualnie mnie nie stać, bo niedługo wydaję i wszystko zainwestowałem.
Cóż, zacznę w takim razie od początku, bo od końca jakoś tak głupio. Zabieram Was więc w podróż na koncert wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju! ALCOHOLICA & ORCHESTRA MIXTURA. Jako „KONDUKTOR” wystąpiła tym razem po raz drugi z rzędu Pani PAULINA ROGOWSKA, choć ku zaskoczeniu wszystkich teraz nazywa się nieco inaczej, i póki co jakoś tak jakby...hmm... inaczej wygląda! Tak, jest pełna sił witalnych i pozytywnej heavy metalowej energii. Wszystko za sprawą zawartego niedawną związku małżeńskiego, o czym Jaymz Sasimfield aka Wojciech Sasimowski (rhythm guitar and vocals) informował bez przerwy, non stop, w koło Macieju. Najlepiej pasuje mi tutaj jednak określenie: Dookoła Wojtek! Panie Wojtku, Pan to zawsze musi kogoś albo coś zareklamować! Ach te kontrakty, ciągle coś! Gratuluję! Masz pan głowę do interesów!
No to cóż! Here I Am, On The Road Again!
Wyszedłem o godzinie 6.07 rano i skierowałem się na stację metra, aby sprawnie przedostać się na dworzec Warszawa-Młociny skąd nastąpił (pełen) odjazd. Szczerze mówiąc, na to właśnie liczyłem, gdy podjąłem decyzję, aby wyruszyć w pojedynkę w podróż życia. Może nieco przesadziłem z określeniem „podróż życia”, ale wyobraźnia płata figle i zdolna jest do wszystkiego. Meniosy objeżdżają całą kulę ziemską, a ja pokorny chłopak wyruszam do Lubina z przesiadką we Wrocku i cieszę się jakbym leciał co najmniej TU-154 na koncert grupy Alcoholica na Galapagos, albo na Komodo do siedziby Waranów. A że Wrocław szczerze lubię i bywam tam dość często to jest to dla mnie wielka radość i satysfakcja pojawić się tam choć na chwilę. Przyznam, i chcę to na wstępie zaznaczyć, że ani we Wrocławiu, ani w Lubinie nie spotkałem ani Żółwi-Gigantów, tym bardziej Waranów, choć przechodniom przyglądałem się uważnie. Jedyny akcent z żółwiem to było natknięcie się w Lubinie na plakat Hemp Gru. Ci hiphopowcy nagminnie i ciągle „biją żółwie”. Takie przywitanie, cóż. Każdy wita się jak lubi. Eskimosi nosami, a metalowcy przybijają „piątkę”. Na przybicie „piątki” z Alkoholicą bardzo liczyłem, choć nie był to jedyny powód, aby wyruszyć.
O 12.30 zawitałem do Bresslau, tam wciągnąłem trzema ruchami widelca pyszny obiad w restauracji przydworcowej za 7,50 zł + kompot gratis, a następnie wsiadłem do pamiętającego czasy późnego Jaruzela PKSu, który w jedyne 97 minut przewiózł mnie w „komfortowych warunkach” do miejsca docelowego. Wysiadłszy na Dworcu Autobusowym Skłodowskiej w Lubinie pomaszerowałem w kierunku hotelu z kupioną we Wrocku mapką. „Ale odludzie!” - na początku pomyślałem idąc przez miasto i wesoło pogwizdując Damage, Inc. Na ulicach zero ludzi, jakoś tak autentycznie odludnie, ale nie zrażając się wędrowałem ochoczo dalej. Od rana nie miałem piwa w ustach – w drodze czytałem Norwegian Wood Murakamiego i postanowiłem nie kupować browaru do autokaru. Postanowiłem w Lubinie nie brać też autobusu, ani taxi, a wybrałem przechadzkę przez całe miasto, co zajęło mi góra pół godziny, może 40 minut. Po drodze mijałem kolejne bloki, Centrum Kultury „Muza” przy którym sfotografowałem plakat z zapowiedzią wieczornego koncertu, a następnie udałem się przez park w kierunku Hotelu Skarbek, gdzie zamierzałem stacjonować.
Wreszcie pokój hotelowy. Uprzednio nabyłem 4 piwa więc jak tylko zasiadłem, aby odsapnąć po ponad 10 godzinnej tułaczce (w hotelu byłem o 16.30) od razu odpaliłem Beer no. 1 z mojego bogatego wachlarza trunków na ten wieczór. BEER’EM ALL – to hasło-slogan przyświecało mi i taki też był mój plan kolejne godziny. Szybki prysznic, w TV leciał film, który bardzo lubię i pijąc browar sobie go do końca obejrzałem. „Jutro pójdziemy do kina” to film fabularny, który zapoczątkował serię „Czas honoru” i który to mogę oglądać w kółko, czyli Dookoła Wojtek. Są filmy które nigdy mi się nie znudzą (to trochę tak jak Metallica) i ów do nich należy. Hotel bardzo schludny i polecam go, bo warto się tam zatrzymać, jeśli ktoś będzie jechał na mecz Zagłębia Lubin z jego ulubioną drużyną – stadion jest nieopodal hotelu – to jest to bardzo dobre miejsce na spoczynek po meczu tudzież w moim przypadku właśnie po koncercie.
Po godzinie 18.00 ubrałem się schludnie (w końcu ma być symfonicznie, nie?) i wyszedłem na ulicę Hutniczą, aby wyłapać jakąś drezynę tudzież taksówkę. Zaopatrzony w 100ml wódki-pomarańczówki wyruszyłem w kierunku miejsca koncertu. Uznałem, że wypite 3 piwa (1 zostawiłem w pokoju) plus pomarańczówka na koncercie w zupełności wystarczą, aby wprowadzić się w nieco bajkowy nastrój. Aby bawić się wyśmienicie, a nie być w stanie zwałki kompletnej.
Na miejscu było już trochę ludzi z „branży alkoholowej”. Jedni stali do kasy, inni dyskutowali, a jeszcze inni zasiedli już chwilę wcześniej na sali koncertowej. Po przejściowych trudnościach z przeskanowaniem biletu wszedłem do środka i zająłem miejsce w 3. rzędzie skrajnie po prawej stronie. Ubrany w białą czapkę pragnąłem tym samym oraz wszem i wobec zaznaczyć, że czuję się „w czepku urodzony”, bo mogę być tego wieczoru z Alkoholicą w mieście Lubin i do tego mam w tylnej kieszeni spodni schłodzoną pomarańczówkę. Żyć, nie umierać! Scena duża, dość okazała, a na niej ustawione instrumenty smyczkowe, krzesełka dla muzyków oraz perkusja, basy, gitary i mikrofony. Klimat odpowiedni do konkretnej rozwałki, która miała dokonać się tego wieczoru. Mija kilka minut i wreszcie starsza młodzież symfoniczna zaczyna pojawiać się na scenie. Otrzymuje momentalnie gromkie brawa i owacje na leżąco! Zaraz po nich wchodzą główni bohaterowie: Jaymz Alan Sasimfield, Lars Skotniczny, Clifford Lee Flak oraz Kirk Kędzierski. Zaczyna się koncert i Mixtura rozpoczyna uwerturą Ecstasy of Gold, co nie zaskakuje nikogo, a wprowadza w prawdziwą ekstazę. Wszyscy mamy mokro i ślinimy się z radości. Robi się podniośle, ekstaza udziela się na twarzach osób znajdujących się na trybunach i po chwili rozbrzmiewają pierwsze dźwięki THE FOUR HORSEMEN. Jeżeli chodzi o metalikowy repertuar to nie mam i nie miałem nigdy większych obiekcji i łykam praktycznie wszystko, co mi na talerz podadzą. Owszem, po 20 latach w Metclubie, po 26 latach słuchania Metalliki dzień w dzień, jak to w najlepszym małżeństwie, są pewne kryzysy, ciche dni. No powiem tak, ostatnio po 19 latach wypisałem się z Metclubu na własną prośbę, nie miałem przez rok ochoty słuchać Metalliki, a teraz jak mi wróciło to właściwie słucham tylko pierwszych 4 albumów, które są ponadczasowe i nic ich nie przebije, wiemy o tym wszyscy doskonale. W międzyczasie przywrócili mnie w członkostwie, więc wszystko wróciło na właściwe tory. Znowu jestem tu, gdzie być powinienem i gdzie tak naprawdę byłem od dnie mych narodzin, ale jeszcze nie byłem tego świadomy. THE 4 HORSE to cudowny utwór Dave’a Mustaina z dopisanym środkiem (tę historię znamy na pamięć), uwielbiam go, jest genialny, rewelacyjny, rozwala mnie na glebę od dnia, w którym usłyszałem go po raz pierwszy w życiu. Alcohollica wespół z Mixturą zrobiła go fantastycznie i słuchało się tego genialnie. Nie jestem w stanie odtworzyć partii smyczkowych i pozostało tylko wrażenie, ale to było niewątpliwie mocne rozpoczęcie koncertu. W przerwach między utworami Sasim będzie cały czas reklamował Panią Paulinę Rogowską i non stop będzie starał się tym samym poprzez przekaz podprogowy powiedzieć wszystkim nam, że propaguje związki zalegalizowane. Cały czas próbował nam przekazać, że zachęca nas do zawierania małżeństw, i chce nas zniechęcić do życia „na kocią łapę”. Sasim to wielki przewodnik, prawdziwy mentor, bo nie tylko zagra i pięknie zaśpiewa (nie tańczy, fakt, ale pewnie kiedyś i w końcu się nauczy), ale i przekaże wiernemu ludowi wartości ponadczasowe. O naszą moralność nie musimy się więcej martwić :)
KING NOTHING poszło na drugą nóżkę. „Where’s Your Crown, King Nothing?” – pytał Nasz Polski James, ale nie widziałem, żeby ktoś na sali nosił koronę, więc odpowiedzi szukać było na próżno. Miałem co prawda czapkę, ale się nie odzywałem. Jeżeli ktoś przyjechał na koncert z Czech to mógł dysponować koronami czeskimi, ale nikt widocznie nie czuł się na siłach, aby dać odpowiedź. Niektórzy widziałem schylali się pod fotele i czegoś szukali, ale widocznie nic nie znaleźli. Utwory z Load można lubić, albo nie lubić, ale osobiście ten utwór jest mi bliski w jakiś nieokreślony sposób. Wyszło w porządku! Mixtura szalała, kobiety mdlały, panowie je cucili. Normalne na koncertach Alkoholica & Pani Paulina with Jej Wysokość Starsza Młodzież Thrash Violin Band. Dalszy ciąg zdarzeń to kultowa, a moja ulubiona i ukochana ballada Metalliki, FADE TO BLACK. W utworach lirycznych szczególnie uwypukla się obecność symfonii w aranżacji, dlatego FADE wyszedł cudownie i bardzo się cieszę, że zagrali ten właśnie hicior z Ride the Lightning w pierwszym rzucie. Nie chcąc jednak popaść w stan zbytnio depresyjny, a tym bardziej samobójczy przypominam sobie słowa NO ONE BUT ME CAN SAVE MYSELF..., ale żeby nie dopuścić do stanu „TOO LATE” wyciągam pomarańczówkę i biorę większy łyk. Uff!!!! Cudownie się czuję, bo wprowadzone uprzednio do mego krwioobiegu 3 piwa w połączeniu z wysokoprocentowym trunkiem ostatecznie odganiają czarne myśli. Ależ życie jest piękne!!!
Alkohollica przerzuca stronę tej pięknej księgi zatytułowanej „ALCOHOLICA%ORCHESTRA MIXTURA - LUBIN 16.01.2016 – LIVE SHIT, BULL SHIT” na utwór TURN THE PAGE, który okaże się potem jedynym coverem tego wieczoru i który nie dość, że coveruje Metallica, gdyż to utwór Boba Segera, to jeszcze teraz Metallikę coveruje Alcoholica. Nie widziałem na sali Boba Segera, ale jestem przekonany, że jakby zobaczył wykonanie Alcoholiki zapragnąłby z-coverować swój własny utwór. Wtedy można powiedzieć, że temat zamknąłby się w jednej wielkiej rodzinie obarczonej metalowym alkoholizmem. „On a long and lonesome highway, east of O-LUBIN…” – nucę sobie pod nosem i delektuję się uczestnictwem. Sasim znowu coś o małżeństwie, ale już tylko lapidarnie, aby podtrzymać przekaz. Pani Paulina rozbawiona, młodzież skupiona, ale wyraźnie widać, że niektórym muzykom trudno jest ukryć grymas rozbawienia. Niektórzy wyglądają, jakby wręcz chciało im się z tego wszystkiego zapaść pod ziemię, zniknąć w niebycie, więc zgodnie z prośbą wyrażoną myślami wybrzmiewają pierwsze takty I DISAPPEAR. „Do you bury me when I’m gone, Do you teach me while I’m here…”. “Motywy śmierci w twórczości Metalliki”. Wyobrażam sobie, że jest możliwy taki temat na maturze. Ale to bardziej w Liceum Ogólnokształcącym im. Cliff’a Burtona w Świerklańcu w klasie o prawdopodobnym profilu Biol-Chem. CHEM dlatego, że między chłopakami z Alkohoiliki jest prawdziwa „chemia” i to wisiało w powietrzu, a BIOL...??? Hmm...Nie wiem, qrwa. Możliwe, że w szkole z biologii mieli dobre stopnie.
FIXXXER – „Dolls of Voo Doo, Stuck with Pins-aaaaaaa....”. No tak laleczka voo doo kojarzy mi się jedynie z WÓDĄ, czyli znowu nawiązanie do nazwy zespołu. Myślę, że tym razem Sasim i Spółka Alkoholowa Z Nieograniczoną Nieodpowiedzialnością tak wykwintnie dobrała repertuar na ten wieczór, że chylę czoła. MARKETING oraz PR mamy tutaj znowu na najwyższym światowym, ba, a nawet powiatowym, poziomie. Po wysłuchaniu tego utworu, aż chce się człowiekowi „na nowo zakochać w życiu”. To niniejszym czynię i wychylam kolejny łyk pomarańczówki. „To fall In love with life again, to fall In love, to fall In love, to fall In love with life again!!!!!” – śpiewa Św. Wojciech ze Świerklańca i śpiewa tak, że niewiastom stringi spadają, a mnie samemu kopar(k)a opada. Muszę przyznać, że wokal na tym koncercie był znacznie, ale to znacznie lepszy niż w Warszawie. Nie mówię tutaj oczywiście o braku tym razem infekcji gardła, ale ogólnie widać, że nasz front-chłopak mocno się przyłożył. Na wysokich partiach bywało ciężko, ale Hetfield również na koncertach często wygląda tak, jakby miała mu krtań wypaść. Więc szacunek dla Kierownika Tego Pierdolnika Zdzśka Sasimowskiego w tym temacie!
Druga część koncertu rozpoczęła się instrumentalnym, patetycznym TO LIVE IS TO DIE. To utwór wyjątkowy, bo jest w nim zawarty duch Cliffa Burtona i to czuje się zawsze, gdy się go słucha. „When a man lies He murders some part of the World…” mówi z zaświatów Cliff i nad tym należy się skupić. Osobiście tego wieczoru ani razu nie skłamałem, poza tym, teraz wszystko, co piszę to też prawda (subiektywna) i w ogóle wiadomo nie od dzisiaj, że prawda w oczy kole, więc ogólnie rzecz biorąc: doPRAWDY, iście cudowny to był wieczór, a potem poranek (o tym za chwilę). Kolejno dalej poleciały (wahadłowcem): DON’T TREAD ON ME oraz MY FRIEND OF MISERY z Black Albumu, a zaraz po nich mój ukochany WASTING MY HATE from Load Album. Cały zestaw powyższych utworów w ciekawej, mixturowej aranżacji zaspokoiły moje oczekiwania, połechtały zmysły i lubię wymienione 3 utwory muszę przyznać z radością. Widomo, że w moim rankingu era BLACK/LOAD/RELOAD pozostawia something do życzenia, jeśli chodzi o niewyrównany poziom, aczkolwiek powyższe jak najbardziej dały radę :)
ONE poszedł „Bez Pyrotechnics” ze względów bezpieczeństwa. Poza tym kryzys światowy, spadły obroty, trzeba ciułać grosz do grosza, będzie kokosza. Sasim pamiętał koncert Metalliki w Montrealu w 1992 roku, w którym James Hetfield został mocno „przygrillowany”, gdyż stanął chłop w niewłaściwym miejscu. Zastępował go oczywiście John Marshall. Sasim chwilowo nie ma technicznego, więc obawiał się, że nie będzie miał kto wypełnić lukę na gitarze rytmicznej. John’a Marshalla najprawdopodobniej nie było tego wieczoru w Lubinie, a poza tym z tego co się orientuję przeszedł na muzyczną emeryturę. Odwiedzają go wnuki, siedzi spokojnie i brzdęka na pudle jakieś covery Sipińskiej. Zbliżamy się do końca koncertu i zapowiedziany zostaje ostatni utwór, którym oczywiście jest ENTER SANDMAN. Osobiście nie jestem jakimś wielkim fanem tegoż kawałka, ale wiadomo, że zawsze jest klimat, gdy wybrzmiewa, a ludzie skaczą zajadle. W tym momencie postanowiłem ponagrywać trochę i sfilmowałem telefonem cały utwór. Może potem zamieszczę, bo są wesołe ujęcia. Atmosfera już sięga zenitu, bo wszyscy wstają z siedzeń i podchodzą pod scenę. Za chwilę na bis jadą 2 utwory czyli autorski BEER’EM ALL oraz para-monumentalny i klasyczny w swojej wymowie SEEK AND DESTROY, który odegrany jest przy zapalonych światłach. BEER’EM ALL to już klasyk z TURBO TOP, ale uczciwie powiem, że bardzo lubię ich pierwszy, oficjalny utwór autorski. Przypomina klimatem mieszankę stylów Mustaine-Hetfield-Beyond Magnetic-N.W.O.B.H.M.-Frąckowiak-Wodecki i słuchało mi się go na koncercie (Z ORKIESTRĄ!!!) wyśmienicie. Solo i całość jest super i gratuluję chłopakom weny twórczej.
Jedno, co uważam za skandal (ale może po prostu za dużo pomarańczówki) i jestem zawiedziony i poproszę Książkę Skarg i Wniosków, że Anesthesia(Pulling Teeth) nie została zaaranżowana z orkiestrą. Toż to idealny utwór na symfonię. Kompletnie tego nie rozumiem i wyrażam zupełną dezaprobatę w tym temacie. Zamiast promować basistę, to oczywiście Jaymz Sasimfield ma największe parcie na szkło i się lansuje na potęgę, ale żeby kolegę z zespołu wypromować to już nie. Nie mówiąc o tym, że Michała Skotnicznego umieścił w akwarium, choć trzeba obiektywnie przyznać, ze nasz LarsFish Scott Nitzny grał miażdżąco i nawet z tak daleka potrafił pokazać wachlarz swych metallikowych możliwości (a Fisza Była Bez Ości). Zupełnie lekkostrawna!
I niech Sasim w końcu coś zatańczy :)
A Public Relations…hmm… Nie lubię się powtarzać, ale...WOW!!! Wprowadzając „Motyw Śmierci” do setu koncertowego panowie już 16 stycznia 2016 roku wprowadzili nas „podprogowo” w nadciągający niczym burza piaskowa singiel FOR THOSE WHO LEFT. Nadchodzi burza i nadchodzą tym samym piaskowi ludzie z drugim utworem. W oczekiwaniu na nowy song odtajnię zagadkę. Bohaterem wieczoru i piłkarzem meczu (zastosowałem nomenklaturę ME w Piłce Ręcznej) została oczywiście PAULINA ROGOWSKA-SERWA. Gratulujemy!!! Nagrody prześlemy pocztą!!!! A nowy song już miał swą premierę. Panowie! Rewelacja! Się da napić!
Koncert skończył się i w związku z tym, że chłopaki zaraz „po” uciekali czym prędzej do Świerklańca, ogarnąłem szybkie zdjęcia pamiątkowe, a następnie postanowiłem wypić jeszcze 1 bardzo duże piwo w przylegającej do sali koncertowej restauracji. Akurat odbywał się tam dancing, więc wbiłem się i zamówiłem piwo i tosty. Sącząc browarka przyglądałem się przez jakieś 40 minut tańczącym i miałem niezły ubaw. Powracając przed północą do hotelu snułem się po rynku, oglądając Lubin podświetlony i sympatyczny, choć ciągle żywego ducha na ulicy. Ani żywego, ani nawet umarłego. To bardzo spokojne miejsce. W hotelu poszedłem po godzinie spać i nad ranem szykując się do wylotu obejrzałem sobie powtórkę walki Artura Szpilki. Bambus straszliwie go złoił. Po tym nokdaunie udałem się na śniadanie do restauracji hotelowej, gdzie spotkałem sympatycznych ludzi z Siedlec, którzy rozpoznali moje zamiłowanie do Metalliki po koszulce z Metclubu i zagadali do mnie, więc miło się gawędziło o koncercie, na który oni oczywiście również przyjechali specjalnie samochodem i mieli przecież jeszcze dalej ode mnie, więc szacuj wielki! Dla siebie samego też podziw, że chciało mi się przyjechać :)
W pociągu powrotnym wspominałem koncert i ten krótki, acz treściwy, wypad do Lubina. Słuchałem mp4-ki (na niej pierwsze 4 albumy Mety) i na zmianę czytałem Norwiegian Wood Murakamiego. Tuż przed wyjazdem kolega zgrał mi ten materiał i po załadowaniu go na odtwarzacz okazało się, że mam automatycznie taką oto kolejność: 1. BATTERY 2. FIGHT FIRE WITH FIRE 3. HIT THE LIGHTS 4. BLACKENED 5. A.J.F.A. 6. MASTER OF PUPPETS 7. RIDE THE LIGHTNING 8. 4 HORSE 9. FOR WHOM... etc. czyli zagadka i klucz do niej myślę prosty :) Utwory poukładały się w kolejności 1,2,3,4 etc więc „jedynki” z 4 albumów miałem na początku. Ropierdol! Przesłuchałem materiał, doczytałem książkę (pozycja warta uwagi-polecam!!!) i na sam koniec jak już byliśmy blisko Warszawy, stojąc w korytarzu, aby rozprostować kości, na słuchawkach miałem Oriona i tak sobie myślę, jakby tutaj spuentować ten wyjazd, czym by go tutaj inteligentnie podsumować. Hmm... Patrzę w dal i nagle widzę na korytarzu stoi sobie kobieta oparta o wejście do przedziału. Trzyma na ramieniu dużą, czarną torbę z białym napisem, który wprawił mnie w osłupienie i kosmiczne rozbawienie. Nadrukowane wielkimi literami było: „PÓŹNE RokoKOKo” :)
 
Podsumowanie strzał w dziesiątkę!
 
ALCOHOLICA POLAND :)
 
STYL: PÓŹNIE ROKOKOKO
 
W SKŁADZIE PORCELANY:
Jaymz Alan SASIMfield – gr, voc
Lars SCOTT NICZNY - drums
Clifford Lee FLAK – bass, backing voc
Marcin „Kędy Idą?” KIRKdzierski – lead gUITAR
 
FUCK YEAH!!!!!!!!
 
Written by Mikołaj Maziarz

oceń
6
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

TRIBE BAND - YOUTUBE CHANNEL

poniedziałek, 10 sierpnia 2015 12:53

Oto w wakacyjne, upalne dni zapraszam na kanał youtube'owy grupy rockowej TRIBE :) 

 

Kilka utworów z poprzednich koncertów...

Utwory:

TRUST 

ANYTIME 

WHERE EVIL LOCATES

MORE STRONG

oraz

IF YOU WANNA LIVE FOREVER

 

https://www.youtube.com/channel/UCZWVDBNtT2rm48URyomaBBQ

 

/LINK TRZEBA SKOPIOWAĆ/

 

MIŁEGO ŻYCIA!!!

 


oceń
4
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

"Wobec Niebytu Odnośnie" - my poem

środa, 10 czerwca 2015 15:56

„wobec niebytu odnośnie”

 

stawiam stopę na planecie

zdaje się być glebą nową

wszystko, czego nie utracę

staram się nie stracić z głową.

wszystko czego nie poczynię

uznam w czas za uczynione

czy oszukać zdołam siebie

albo zabić dźwięku dzwonem?

 

ludzie-bestie!

 

obudźcie świat z letargu złego

czy roztrwonić byt własny?

nic bardziej mylnego

przekaz jest czytelny, jasny.

 

nic, czego nie zrobicie świadomie

pozostanie w czeluściach mózgu waszego

nie staniecie się tym, kim jesteście

nie odróżnicie dobrego od

do szpiku złego

postawicie stopę na dawnej planecie

nie poznacie już jej, ani niczego

bezwiednie za bezcen kupicie śmierć

na pożegnanie oddechu własnego...

 

cofnie się wszystko

opluje i spali

pomyje wraz z ogniem spłyną

zostawiając byt w oddali

 

wszystko koszmarem się stanie

wobec niebytu odnośnie

mogło być tak pięknie

a będzie tak żałośnie...

 

Mikołaj Maziarz, napisano: 10 czerwca 2015


oceń
5
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

PLAŻA - my new poem

wtorek, 28 kwietnia 2015 13:42

"PLAŻA"

 

„Widzę niebo nad plażą

Ptaki po nim łażą

Po piasku pływają ludzie

Większość po dobrej wódzie

Parawan rozłożą swobodnie

Leżeć jest całkiem wygodnie

Kąpać się siły nie mają

Pod wieczór już trzeźwi wstają

Powrócą do swoich rodzin

Mimo upływu godzin

Nad morzem istna sielanka

Butelka i fajek z krużganka

Opalić się cały rok marzą

Przyjadą i szybko się zważą

Tematem przewodnim tygodnia

Jak tu rodaku wyjść z twarzą

Sam również byłem człek młody

Bywało nietrzeźwy spod wody

Wyciągałem sam siebie za nogi

Ideał mój sięgnął podłogi

Pamiętaj Ty młody junaku

Nie rzucaj się wpław po pijaku.

Życie topielca niepewne

Pijane myśli wszak rzewne

Lepiej napić po fakcie

Niżeli umrzeć w trakcie. „

Written by MAZZ 2015

 


oceń
9
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

BREAKING NEWS 1.4.15

środa, 01 kwietnia 2015 13:26

BREAKING NEWS! Odnaleziono księgi zawierające autentyczne, nieznane wcześniej przepowiednie Nostradamusa. Wynika z nich, że w kolejnym papieżem zostanie w roku 2022 Helmut XXVI znany wcześniej jako Tadeusz Rydzyk. W 2032 Donald Tusk zostanie mianowany Wielkim Mistrzem Brukselskiej Loży Masońskiej i wprowadzi 100% GMO w stołówce parlamentu europejskiego. W tym samym czasie Jarosław Kaczyński ogłosi się technicznym Królem Polski i zasiądzie na tronie Wielkiego Królestwa Charyzmatycznych, choć Niewysokich z siedzibą na Żoliborzu. W 2045 roku Władimir Putin przeleci samotnie balonem (oraz swoją żonę Michelle Obamę-Putin) wokół Słońca bez majtek oraz kasku ochronnego po czym wyląduje w Donbasie i zagra coś na basie. W 2050 Paweł Kukiz przejdzie po raz pierwszy do II tury wyborów, w której w walce o fotel prezydencki pokona o włos Magdalenę Ogórek-Palikot-Solorz. W 2064 oficjalnie wejdzie w życie....

 

ABY ODCZYTAĆ CAŁY ARTYKUŁ WYŚLIJ SMS O TREŚĆI „ DUPA W LESIE, WIEŚĆ SIĘ NIESIE” NA nr 77 877 (koszt smsa 188 pln + VAT).

 


oceń
5
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

SZCZUPAKI PROPORCĄ VICTORIA

czwartek, 26 lutego 2015 9:57

Rano mnie naszło na wnioski. Wniosek dnia: Kiedy szczupaki grają w piłkę nożną to zdobywają prawdopodobnie wszystkie bramki tzw. „szczupakiem”. Jeśli grają sandacze to sandaczem. Złote Rybki to Złotą Rybką itp. Zajęło mi to bardzo wiele miesięcy, tygodni, sekund i innych. Dojście do wniosku. Kiedy grają ludzie-faceci to przeważnie nogą owłosioną strzelają i gole zdobywają. Czasami Główkują. Myślą. Zastanawiają się. Analizują. Kiedy zaś w piłkę grają ludzie-kobiety – a to zdarza się coraz częściej – to nogą wydepilowaną najczęściej uderzają. Chyba, że fetysz i pióra na smukłych swych odnogach zapuszczają, tak jak moja pani od matematyki z liceum, która postrachem była i pałami nas straszyła. Kto dziś biegnie do tablicy? Może Leszek? A może Hutnik? A może ja sam? Siedzimy z Dżemem na matmie i czekamy na odstrzał. Kwasowiec: „To do tablicy dziś biegnie...może...hmm...Krzysiek Bartkiewicz”. Uff...dobrze, że nam znowu się upiekło. Sorry, Krzychu, ale masz przekichane APSIK!!! Koniec matmy. Ocena TRZY Z DWOMA. Wychodzimy na W-F i Majewski rzuca nam piłkę biedronkę z Biedronki, choć wtenczas nie było u nas tej sieci sklepów. Rok 1994. Nic to! GRAMY!!! Dżem przejmuje piłkę i zagrywa do Hutnika, który onegdaj na Hutniku Warszawa wiódł drugie skrzypce, ale struny od drugich skrzypiec mu się porwały i zrezygnował. Ale u nas stanowi trzon defensywy. „Ja pier....co Ty robisz?” – krzyczę, a ten z przewrotki w samo okienko uderza i prowadzimy. Stadiony świata!!! Kotlet zdenerwowany jak nigdy dotąd przyczepił się, że dziewczynę ktoś mu odbił 20 lat temu i awantura gotowa. Czerwona kartka. Zostaje nerwus odesłany do szatni. Postanawiam wziąć sprawy w swoje ręce. Podciągam prawą stroną, mijam Krystiana Możdzego, Edytę Lewą Nogę, Iwonkę Zaszczepioną i wpadam w ramiona Ani Klinowieczki. Sędzia odgwizduje rzut karny, gdyż zostaję posądzony o molestowanie. Chcę sam egzekwować. Dżem patrzy smutnymi, błagalnymi oczami, z których odczytuję: „Mogęęęę???”. Strzelaj! Dżemie bierze długi rozbieg – cofa się aż pod sklep Mini Europa – i uderza szczupakiem, ale bramkarka Gocha Góreczka, siostra Piotra G. znamienitego pałkera, odbija piłkę swoimi wydepilowanymi nogami. Widzę jak do dobitki sposobi się już Leszek, który przyjmuje piłkę na klatkę (schodową) i prostym podbiciem doprowadza do stanu 2:0 dla nas. „BRUNO WĄTPLIWY BOYS” czyli NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH. Mistrzowie Liceum Proporcą go, a Victoria Jest Nasza, a potem już spokojnie przemykając się między wąskimi uliczkami na piwo do pobliskiego....

 

....zaraz, przecież my nigdy nie graliśmy z dziewczynami na W-Fie. Musiało mi się to chyba przyśnić. Dobranoc. Idę spać dalej....

 

 


oceń
6
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

"ŚLEDZIK" - wiersh

środa, 28 stycznia 2015 13:29

"ŚLE-DZIK"

 

Śle Dzik wyrazy do Panny Dzikiej

Dzika z niej sztuka, nieokiełznana

Śni jej się śledzik z podwójnym wynikiem

Nabija promil od samego rana

Boska się potknie, stężenie wzmożone

Jej trasa jest wszystkim dobrze znana

Kto chce dziś taką pojąć za żonę?

Dzika ta Boska jest czy pijana?

Poszła slalomem, w amoku szamocze

Taka z niej oto swawolna dama

W szprychy wkręciły jej się warkocze

Dalej na pieszo już pójdzie sama

Uroni, ot, łzę w pijackim dnia zwidzie

Boska jest, łatwo nie da się strącić

Dalej wesoło przez życie idzie

A śledzik wciąż płynie, dalej moc sączy" (...)

 

MIKOŁAJ MAIZARZ, napisano dn. 27.01.2015


oceń
8
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

TRIBE - IF YOU WANNA LIVE FOREVER :)

niedziela, 21 grudnia 2014 10:10

Graliśmy niedawno w klubie Wypieki Kultury supportując holenderski zespół Atlantic Attraction...

 

...Obejrzyjcie i posłuchajcie jak gramy rockendrolla...live.:) Oto materiał nagrany przez fana kamerą video.:)

 

https://www.youtube.com/watch?v=2H5zBPd22vo

 

/skopiuj link POWYŻEJ/

 

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!

 

MAZZ

 


oceń
7
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

NASZA KLASA

środa, 10 grudnia 2014 13:43

Fragment niedrukowanej powieści Wiktora Kryspina Mazzovskiego pt: " Nasza Klasa, czyli To były w-czasy."

 

"Było super, wydawało się, że frekwencja nie będzie zbyt wysoka, ale okazało się, że uzbierało się nas 918 osób, gdyż znakomita większość stawiła się bez uprzedzenia. Cudownie było widzieć wszystkich, a Ci wszyscy to już wiedzą o kogo chodzi, z imienia i z nazwiska nie wymienię, jako obiecałem szerokiemu gremium. Po całym zdarzeniu pojechaliśmy do mnie i tam to się dopiero balet rozkręcił, że kapcie niektórym spadają po dziś dzień. Pary się potworzyły: męsko-damskie, męsko-męskie oraz damsko-damskie, także naprawdę pełen czad na wypasie. Na koniec jeszcze bawiliśmy się w doktora, tak jak to w podstawówce bywało i nawet wspominaliśmy jak to w trzeciej klasie Juby wykrył u samego siebie ciążę pozamaciczną. To były w-czasy. A wczoraj wszystko normalnie bez ograniczeń tańce, wspomnienia, piwo bezalkoholowe, paluszki, krakersy i zwierzenia kto kogo w w 8-mej klasie prosił o "chodzenie", w kim się kochał, "pod kogo" szalał w domu pod kołdrą i takie tam niuanse towarzyskie. Zwieńczeniem udanej nocy był wspólny skok na bungee, który wykonaliśmy o godzinie 5.38 rano na basenie Olimpia, gdzie jak wiadomo od dawien dawna znajduje się dźwig bungee. Rano jest po prostu taniej, bo normalnie 157 zł a tak wyszło po 11,54 zł na spoconą już nieco głowę, gdyż skakaliśmy wszyscy razem jak jeden mąż opatrznościowy. Nie szkodzi, że lina się urwała. Piszę spod gleby w tej chwili, gdyż wbiło mnie w glebę i ciągle znajduję się w podziemiach. Nie wiem jak pozostali się odnaleźli w tej ekstremalnej sytuacji, ale ja się czuję dobrze i nawet nie mam delirium. Tylko mi się komórka rozładowała i nie mogłem się w odpowiednim momencie połączyć z wozem transmisyjnym. Bez odbioru - zakrzyknąłem i połknąłem kreta... " (...) c.d.n.

YOUR MAZZ


oceń
11
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

ALCOHOLICA - ZESPÓŁ PONIEKĄD SYMFONICZNY (since 10/18/2014)

wtorek, 21 października 2014 10:18

ALCOHOLICA POLANDZESPÓŁ ZE WSZECH MIAR SYMFONICZNO- INTELIGENTNY .:) TEATR CAPITOL. WARSZAWA. 18 PAŹDZIERNIKA 2014. :)

 

Ależ jest to inteligentny zespół!!! Niesamowicie to wymyślili!!! O kim mowa??? Oczywiście Alcoholica – krajowo-eksportowy coverband Metalliki, który oto w ostatnią sobotę zadebiutował formułą „Z Orkiestrą Symfoniczną”!!! Tak jak Metallica debiutowała 15 lat temu roku pod batutą Michaela Kamena, tak nasze kochane chłopaki z południa wysmażyli show w konwencji Heavy Metal with Skrzypce/Altówki/Wiolonczele/Kontrabasy. W rolę Michaela Kamena wcieliła się Paulina Rogowska z Orkiestra Mikstura. Podsumowując był to niezwykły koncert! Koncert w formule, której nikt się nie spodziewał i zapewne zostanie w naszej pamięci na długie, długie lata, a nawet do końca świata. „Dlaczego? Dlatego” (cytat z Jana "Wembley'a" Tomaszewskiego), iż po pierwsze, niesamowity pomysł, żeby zrobić coś, oczywiście na mniejszą skalę, czego dokonała kiedyś Metallica. Po drugie, zestawienie utworów bardzo różnorodne - choć spodziewałem się, że wszystkie kompozycje będą grane z orkiestrą, a nie tylko część z nich – ale absolutnie to nie zmienia faktu, że warto było taki wieczór przeżyć jeszcze raz, ponieważ dla mnie osobiście było to wspomnienie, retrospekcja koncertu Metalliki, który odbył się 19 listopada 1999 roku. Było to pierwszy i ostatni koncert symfoniczny Metalliki w Europie w jej dotychczasowej historii dlatego wracam do tego wydarzenia zawsze z wielką nostalgią. Mam nadzieję, że jeśli chodzi o projekt Alcoholica & Orkiestra Mixtura będzie dokładnie odwrotnie, czyli, że nie poprzestaniecie na pierwszym razie (choć wiadomo, ten pierwszy bywa najbardziej ekscytujący). Grajcie dalej i PROSZĘ: NIE WKRĘCAJCIE nas więcej!!!!  Bo Wy nas po prostu „wkręciliście”!!! Zostało to zrobione owszem: z batutą i z humorem, ale oto ja Was przejrzałem i zamierzam ogłosić to wszem i wobec!!! 

 

Otóż 18 PAŹDZIERNIKA 2014 to data historyczna, a scenariusz jaki zaproponowali nam „alkoholicy” na ten wieczór był majstersztykiem i zupełnym szokiem na naszych oczu i uszu. Wszystko było zaplanowane, wszystko było zaaranżowane, nie było przypadku w żadnym ruchu, słowie czy zachowaniu na scenie. Słusznie chłopaki doszli do wniosku, że jak robić taki koncert to oczywistą koniecznością jest osiągnąć przy tej okazji maksymalne zyski i to się im udało!!! Alcohollica to potęga PR-u, bo ludzie prawda jest taka, że Sasim i Spółka podpisali przed występem umowę reklamową z koncernem farmaceutycznym – z producentem Tantum Verde i zgarnęli po tym koncercie bajońską sumę, ponieważ na konto członków zespołu już w poniedziałek wpłynęło po 500.000 marek wschodnioniemieckich. Mr Sasimowski przeziębił się na niby (tak miał w kontrakcie) i co chwila udawał, że go swędzi w gardle i że jedynie właśnie Tandum Verde może mu złagodzić gardłowe cierpienia (artykuł zawiera lokowanie produktu). Natomiast to jak wspaniale frontman Alcoholliki zareklamował swojego najlepszego przyjaciela z orkiestry towarzyszącej zespołowi, czyli „Szymona”, to jest po prostu pełen profesjonalizm i czapki z głów dla pomysłu i sposobu jego realizacji. Cały trick polegał na tym, że chodziło o wsparcie tego młodego człowieka w zbliżających się wyborach. „Szymon” będzie wkrótce kandydatem w wyborach samorządowych i jest to początek kampanii, która rusza pełną parą. Wiadomo, że popularny już w całym kraju „Sajmon”, którego zdążyliśmy już świetnie poznać podczas koncertu, będzie w przyszłości propagował repertuar znanego nam wszystkim zespołu z U.S.A. i w przyszłości zostanie nie tylko samorządowcem, ale i posłem na sejm Rzeczypospolitej, a w dalszej perspektywie Premierem. Wtedy flaga Metalliki zawiśnie obok flagi RP na budynku przy ulicy Wiejskiej w Warszawie.

 

Sam koncert był wspaniały i dzięki temu, że Sasim udawał chorego mogliśmy MY, FANI, pospolite metallikowe ruszenie, odśpiewać część kawałków za niego. Dziękujemy Panie Sasimowsky!!! Dlatego uważam, że pomysł tym całym kontraktem z koncernem był strzałem w dziesiątkę, ponieważ publiczność mogła pośpiewać pod profesjonalne podkłady, przychody dla zespołu znacznie wzrosły, sprzedaż Tantum Verde skoczyła od soboty o 235% w stosunku do danych sprzed weekendu!!! Panowie!!! Jesteście Wielcy!!! Dziękujemy!!! Kupcie sobie w końcu te Bentley’e, gdyż Wam się należą, a teraz Was wreszcie stać to nie ma się co w tańcu pierVolić :) :)

 

Am I evil? Am I RIGHT???

 

 

A sam koncert to w telegraficznym skrócie: „Pięknie, Pięknie, Pieknie!!!” (źródło: REUTER) Zestawienie utworów z przekroju repertuaru Metalliki (moje ulubione z koncertu to Fixxxer, Am I evil?, Wasting My Hate, Lepper Messiah oraz To Live is To Die), których wysłuchać po raz kolejny było naprawdę przecudownie. Muzycznie praktycznie i technicznie bez zarzutu, wokalnie – tak TERAZ SERIO :) oczywiście współczuję Sasimowi, że trafiło na ten akurat dzień, aczkolwiek mimo tego, że w pierwszej części było mu naprawdę ciężko – widać było, że spadła energia w całym zespole i to drastycznie – ale szacunek za to, że potem zdołali się wszyscy jednak podnieść, aby z podniesionym czołem odebrać mega owacje na sam koniec sztuki. Każdy z nas docenił ogromny (pomimo przeszkód) wysiłek i determinację, aby wyciągnąć z tegoż wyjątkowego wieczoru tak zwanego „Maxa”.

 

Jedynie co mnie trochę zniesmaczyło to nieadekwatne do miejsca i sytuacji okrzyki w przerwach między utworami, które dobiegały z prawej części sali. Szkoda, bo chłopaki potrzebowali wtedy raczej wsparcia, niżeli dodatkowej porcji dekoncentracji.:) To nie był zwyczajny koncert, a coś wyjątkowego, na scenie trochę więcej osób niż zwykle, wiele młodych muzyków na krzesłach (elektrycznych z okładki Ride The Lightning .:) ), atmosfera jednak podniosła, więc i wsparcie powinno być podniosłe i ze szczególnym uwzględnieniem stanu ducha chłopaków z Alcoholiki w tamtym konkretnym momencie. No ale to tylko taka mała dygresja, do której mam prawo. W końcu założyłem na ten wieczór krawat i marynarkę, a wiadomo, że fan w marynarce jest mniej awanturujący się :)

 

No, ale najważniejsze, że wyszli cało z opresji, dźwignęli to, zagrali na miarę swoich wielkich możliwości i w podsumowaniu porwali publikę na całego!!!

 

Teraz czekamy na projekt z Lou Reedem. fACET nie żyje, więc zadanie nie jest proste, ale wiem, że dla Was nie ma rzecz niemożliwych! However, swoją drogą historia pokazuje, że każdy kto zdecydował się na współpracę z Metalliką na szerszą skalę niestety zaraz potem przenosił się na tamten świat. :) Kamen, Reed. Obaj grają teraz w Niebie LULU z… Orkiestrą Symfoniczną. :) To musi być koszmar, no właśnie, nie z tej Ziemi :)

 

Chcę też napisać kilka słów na temat Orkiestry Mixtura. Wspaniała to mikstura młodości i profesjonalizmu! Napisałem kilka słów, konkretnie to sześć. Brawo Brawo Brawo!!! Razem będzie dziewięć. :) Plus Mr Szymon oczywiście jako wisienka na torcie!  

 

Kocham Was Panowie Alcoholicy i tak do deski grobowej!!! Na szczęście nie grozi mnie (mi) współpraca z Metalliką na żadną skalę, więc jeszcze trochę pożyję.

 

ALCOHOLICA & ORKIESTRA MIXTURA

FUCKING RULEZZZ!!!!

 

Niestety nie miałem możliwości zostania na afterparty, aczklolwiek następnym razem na pewno nie omieszkam pozostać z Wami, a tam poczęstować się Drinkiem ala Tantum Verde (podaję skład: 3 x psik spray’u Tantum Verde, 0,25l coca coli, 1 x łyżeczka miodu, 5 dkg zmielonych strun od wiolonczeli).

 

ALCOHOLICA POLAND – ZESPÓŁ ZE WSZECH MIAR INTELIGENTNY i OD SOBOTY (W NUTACH) OCZYTANY :)

 

Aranżacja muzyczna: Jerzy Fryderyk Wojciechowski

FUCK YEAH !!!!!

Tekst: JA, czyli  Docent WIESŁAW BATUTA

 


oceń
12
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

"TO FALL IN LOVE WITH LIFE AGAIN" - wiersz by Mazz

czwartek, 16 października 2014 13:49

 

„To fall In love with life again”

 

 

Człeku, staraj się zrobić to z głową

Zakochaj się w życiu na nowo

Bywało, że z okien wyskoczyć się chciało

Ostatnim tchnieniem coś wyciągało

Nie byłem sobą, duchowym niemową

Pojąłem, że żyć trzeba naumieć się z głową

Nadszedł na wskroś idealny dzień

To fall in love with life again!*

 

 

Wymarły niektóre po-bliskie osoby

Przez moment żyłem tak sobie bez głowy

Czaszka na swoje miejsce wróciła

Daleką podróż niniejszym odbyła

Bywało, że samo-kaleczyć się chciało

W ostatniej chwili coś ratowało

Nadszedł na wskroś idealny dzień

To fall in love with life again!*

 

 

Każdy ma chwile, to bez wyjątku

Gdy tkwi w zburzonym stanie porządku

Zabiło? To musi odrodzić na nowo

Życie bezsprzecznie należy brać z głową

Zabiło! Lecz serce, co widzi nadzieję

Stuknęło jak młotem, wiatr w oczy nie wieje

Nadszedł na wskroś idealny dzień

To fall in love with life again!*

 

 

* ANG. „By zakochać się w życiu na nowo”

 

MIKOŁAJ MAZIARZ napisano 8.10.2014

Inspired by James Alan Hetfield

 

 


oceń
6
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

"MIRABELLA" - MOJA POWIEŚĆ DO KUPIENIA TUTAJ!!!!!

wtorek, 07 października 2014 12:08

JEŻELI CHCECIE KUPIĆ OSTATNIE DOSTĘPNE EGZEMPLARZE MOJEJ FANTASTYCZNEJ POWIEŚCI O MIŁOŚCI I REALIZACJI MARZEŃ KLIKAJCIE (kopiujcie link) PONIŻEJ.:) MACIE CZAS DO 24 PAŹDZIERNIKA !!!!!!!!! POWIEŚĆ WYDANA ZOSTAŁA W 2011 ROKU.:)

 

http://allegro.pl/mirabella-mikolaj-maziarz-nowa-i4638647099.html

 

POZDRÓWECZKA!!!!!!!!

DR MAZZ

 

 


oceń
5
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

"SZCZĘKOWA" poem

wtorek, 08 lipca 2014 12:41

 

„Szczękowa” - wiersz

(albo coś na jego kształt).:)

 

Zapoznać zechciawszy damesę szacowną

Minę miała radosną, fryzurę zbyt modną

A w sobie gnieździła takiego to diabła

Twarz na wieki wieków w mym sercu zapadła.

 

Zwariowałem, powstałem, umówić się chciałem

Wtem nagle z kopyta i ze łba dostałem

Okazało się bowiem - Przybyła nie sama

Biedy napytała mi prześliczna dama.

 

Powstałem z popiołów, nos w sztos przestawiony

Za jeden mój uśmiech do boksera żony

Dostałem niesłusznie, przestałem w nią wierzyć

Odwetem poszedłem mu karę wymierzyć.

 

Destrukcja obszarem swym ciało objęła

Delikwent wpław nosem trotuar wyciera

Zębami zahaczył o krawędź dywanu

Został się klawiatur bez przedniego stanu.

 

Podszedłem do zmęczonego Nie-Męża-Koguta

Zasmarkał się śmiesznie, wytarłem mu gluta

I mówię: ”Ty chłopie nie bądź zbyt wyrywny”

Uwierzył, choć z postury był wielce masywny.

 

Nauczkę chłop na życie otrzymał bolesną

Należy rozmawiać lub tłumaczyć gestem

Atrybut siłowy na koniec zostawić

By na Chir-Szczękowej dłużej nie zabawić.

 

Mikołaj Maziarz, napisano 8.07.2014


oceń
12
1

komentarze (8) | dodaj komentarz

"SARENKA" - wiersz

piątek, 23 maja 2014 9:15

"SARENKA"

 

Wyskoczyła Sarenka z okienka

Zobaczyła ten świat, nie zmiękła

A oknem tym matki łono

Za studia zapłaci słono.

 

Obserwując miejsca i ludzi

W stolicy dziś się nie nudzi

Wdrapując się kurzem oblazła

Na dachu butelkę znalazła.

 

Miłość w butelce zastała

Napiła się, wytrzeźwiała

Solą tej ziemi Sarenka

Ta z matczynego okienka.

 

Pociąg ze stacji odjedzie

Ludzie ściśnięci jak śledzie

Wracaj tu prędko, Sarenko

Zajrzyj wnet w nasze okienko.

 

(...)

 

 


oceń
4
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

MOJE ŻYCIE I ŚMIERĆ W... no właśnie!

czwartek, 24 kwietnia 2014 14:12

 

Uświadomiłem sobie we wtorek, że ma miejsce coś takiego:

 

1995-2013.

 

To jest życie i śmierć moja w THE METALLICA CLUB. Tak, moja przygoda z Metclubem dobiegła końca. Jeszcze 10-15 lat temu nie mógłbym żyć bez tego, ale wszystko się zmienia jednak i jak człowiek zaczyna mieć coraz więcej własnych spraw, pasji, zajęć to pewne sprawy schodzą na dalszy plan. Kiedyś było to moim całym życiem. Koncerty (do dzisiaj 18), wyjazdy, kolekcjonowanie koszulek, magazynów SO WHAT, których zgromadziłem od 1995(1996) całe stosy i zawsze będę do nich wracał czy choćby spotkania i rozmowy z chłopakami z zespołu, których nigdy nie zapomnę. To wszystko dzięki The Metallica Club. Spotkania z Jamesem (te najmilej wspominam, bo bywało że on mnie słuchał, a ja miałem łzy w oczach jak mówiłem mu, że trzymam kciuki za to, żeby jego rodzina się nie rozpadła przez jego nałogi itp. a ludzie dookoła patrzyli na nas z rozdziawionymi twarzami i zapadała totalna cisza na sali), Larsem, Kirkiem, Jasonem, Robertem, a także z Tonym Smithem (kultowa postać, założyciel i twórca metclubu), z nieżyjącym Robertem Reisingerem, z Niclasem Swanlundem, Tobym Stapeltonem. Wielu nie będzie wiedziało o kogo chodzi, ale wystarczy, ze ja wiem.J No i Hell Riders From Poland – pierwszy polski Local Chaprter of The Metallica Club, który współtworzyłem.

 

Przeżyłem dzięki METCLUBOWI niezapomniane chwile. Najważniejszym momentem jest dla mnie koncert z orkiestrą symfoniczną w Berlinie 19 listopada 1999 roku. To było coś jedynego, niepowtarzalnego, wyjątkowego, a zakończyło się afterparty i targaniem brody Larsa przez Łukasza vel Kobonga oraz obecność tam mojej małżonki i jej zdjęcia z Hetfieldem i Michaelem Kamenem (R.I.P..) oraz  oczywiście z Larsem na kanapie podczas wspólnego picia Heinekenów, plus ich spotkanie z Jasonem w kiblu - niesamowite przeżycia. Cóż, jednak konieczność przynależności do fan clubu Metalliki nie jest już dla mnie dziś „obowiązkową koniecznością”. Inne sprawy są na pierwszym miejscu i to się zmienia niewątpliwie i w naturalny sposób ewoluuje. Julek – przede wszystkim, rodzina oraz rzecz jasna własny zespół i tworzenie materiału, koncerty i oczywiście pisanie, czyli praca nad kolejnymi książkami. Bliski „dwudziestolecia” oświadczam, że w 2013 roku wypadła moja „osiemnastka” więc i tak nieźle się utrzymałem na powierzchni. Co prawda tak naprawdę do fan clubu zapisałem się we wrześniu 1996 roku natomiast w papierach mam rok 1995, ponieważ The Metallica Club z pewnych powodów w roku 2000 dokonało przeniesienia dat członkostwa o 10 miesięcy wstecz. Zapytacie po co? No tak to dziwne, ale już tłumaczę. Była to nagroda dla wybranych członków fanklubu, którzy wytrzymali „trudny okres” fanklubu spowodowany śmiercią córki Tony’ego Smitha – twórcy tego fanklubu i tour menagera zespołu. Pewnie większość z Was o nim nie słyszała. Chodziło o to, że w czasie tego trudnego okresu fanklub miał „zapaść” i praktycznie zawiesił działalność. Miało to ewidentnie swoje plusy. Przeniesienie wybranym osobnikom członkostwa o rok wstecz zwiększało szansę dostania się na backstage, czyli na spotkanie z zespołem przed koncertami. No tak, pewnie mało kto z Was pamięta, że kiedyś zasada była taka, że na backstage wchodzili przed koncertem ludzie zweryfikowani na podstawie stażu w fanklubie. Nie było losowania przez Internet (nawet mało kto miał Internet.) tylko przychodziłeś i metclub weryfikował Cię na miejscu „rocznikowo”. Nieźle co? Byłem „1995” więc w Polsce mogłem być na każdym backstage’u, tyle że koncerty były jak wiadomo co kilka lat. W Berlinie się nie załapałem niestety. Wiem tylko, że wtedy wyszedł na spotkanie z fanami jedynie Jason. (OLO tam był! Miał staż 1993.)

 

Mój numer członkowski w Metclubie już zawsze pozostanie dla mnie kultowy. To oczywiście #15 303. To były czasy, w których do Metclubu należały dosłownie 3-4 osoby w Polsce (wiem, bo kumpel Alek „OLO” Pogorzelski był też na backstage’u w Spodku 8.09.1996 i były tam tylko 3 osoby w tym Paweł Kukiz.), tzn. mówię o latach 1995-1996 , natomiast w 1999 roku tych osób było już około 30. Mógłbym rozpisywać się godzinami o tym co przeżyłem z Metallicą i pisałem o tym wielokrotnie. O tym ile siły do życia dał mi ten zespół na przestrzeni 1989 i 2014 roku to już sami wiecie. Zresztą, przecież zawsze kocham i będę kochał Metallicę, słuchał jej, ale nie mam potrzeby wewnętrznej do Metclubu dłużej należeć, choć mój tatuaż metallicowy na zawsze pozostanie na mojej skórze i zabiorę miłość do Metalliki ze sobą do grobu. Ale to dopiero za 62 lata, gdyż planuję żyć 100 lat. Chcę spełnić życzenie tych, którzy śpiewają mi STO LAT corocznie na urodzinach. (!!!)

 

Choć, z drugiej strony... nie chcę zamykać sobie drzwi. Może za kilka lat narodzę się w nim na nowo??? Will see!

 

 

 


oceń
9
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

TRIBE feat. PAWEŁ"KILJAN"KILJAŃSKI - LIVE "TRUST"

czwartek, 30 stycznia 2014 13:06

 

 

ZAPRASZAM NA KOLEJNY UTWÓR MOJEGO ZESPOŁU "TRIBE" TYM RAZEM Z GOŚCINNYM UDZIAŁEM PAWŁA "KILJANA" KILJAŃSKIEGO /NIGHT RIDER, ex-HETMAN/

 

TYTUŁ UTWORU "TRUST"

 http://www.youtube.com/watch?v=n_OVljQ9Ze4

DO USŁYSZENIA!!!

WASZ MAZIK

 


oceń
15
1

komentarze (3) | dodaj komentarz

TRIBE - ANYTIME - Z KONCERTU 17.12.2013

wtorek, 07 stycznia 2014 14:11

 

 

OTO NAGRANIE LIVE Z KONCERTU MOJEGO ZESPOŁU ROCKOWEGO TRIBE - KONCERT ODBYŁ SIĘ W KLUBIE INDECKS 17 GRUDNIA 2013!

 

ZAPRASZAM!

 

http://www.youtube.com/watch?v=gFkR3RyCYtI

 

www.facebook.com/HeavyTribeRock

 

 

 

 


oceń
15
1

komentarze (493) | dodaj komentarz

TRIBE - MÓJ ZESPÓŁ ROCKOWY Live BAROCK 14.09.2013

czwartek, 26 września 2013 13:09

Oto twórczość, którą się aktualnie zajmuję. Grupa TRIBE zaliczyła drugi koncert w BAROCK, WARSZAWA dnia 14 września 2013 roku. Gramy coraz więcej, tworzymy nowe utwory i staramy się cieszyć tym co robimy. Tak więc obecnie realizuję się muzycznie, dokształcam się wokalnie, a wkrótce także gitarowo będę się dalej rozwijał, a literacko też cały czas jestem w fazie twórczej i powstają kolejne wersety moich kolejnych powieści.

 

Oto zdjęcie z naszego koncertu w BAROCKU wraz z plikiem mp3, który zawiera w pigułce to co tworzymy i jest to urywek z koncertu ostatniego.

 

http://pu.i.wp.pl/bloog/93692629/287208/DSC_4807_cp_thumb.jpg  http://pu.i.wp.pl/bloog/93692629/287208/DSC_4713_bs_thumb.jpg  http://pu.i.wp.pl/bloog/93692629/287208/DSC_4767_My_thumb.jpg

FOT. Magdalena Juszczyk

Skład zespołu:

Cezary Jakubowski - perkusja

Sebastian Węgrzecki - bass

Mikołaj Maziarz - wokal/gitara 

 

MP3 TRIBE BAROCK MEDLEY 4 SONGS: 

/MORE STRONG-INSIDE ME-IF YOU WANNA LIVE FOREVER-AT MY SIDE/

 

//

 

www.facebook.com/HeavyTribeRock

Zapraszam!

 


oceń
22
1

komentarze (484) | dodaj komentarz

ZAPOMNIAŁEM NA ŚMIERĆ

piątek, 23 sierpnia 2013 15:20

Siemanko zapomniałem na śmierć ostatnio o własnym blogu i że należałby od czasu do czasu coś wpisać i oto kilka słów proszę bardzo życie idzie do przodu rozwijam się w moim zespole TRIBE https://www.facebook.com/HeavyTribeRock

 

zachęcam do odwiedzin i do przybywania na nasze koncerty najbliższy pod koniec października i mogę to powiedzieć z dużą dozą pewności aczkolwiek strona pisarska nadal funkcjonuje piszę powieść trzecią gdyż druga w obróbce a w międzyczasie piszę teksty komponuję muzykę dla zespołu odwiedzam poradnię foniatryczno-audiologiczno-logopedyczną i uczę się śpiewać a poza tym mój syn JULIAN idzie do szkoły a właściwie do zerówki w oddziale przedszkolnym co jest dla nas wszystkich a szczególnie dla niego samego dużym przeżyciem wiadomo na początku zmiana otoczenia itp. Będziemy Julka wspierać i pomagać mu ponieważ kochamy go bardzo.

 

kończą się wakacje zaczyna nowy rok szkolny otwierają się nowe możliwości i perspektywy na przyszłość bardzo miło byłoby gdyby klub polski awansował do ligi mistrzów chciałbym również być zdrowy i jak najbardziej szczęśliwy wraz z całą moją rodziną czego i Wam z całego serca życzę

 

obiecuję że będę pisał więcej i częściej. Ostatnio zespół TRIBE pochłonął mnie doszczętnie stąd braki we wpisach. Ale nie bójcie się przecież pamiętam, że przede wszystkim jestem pisarzem, takim się urodziłem i taki umrę za 235 lat. Choć życia bez muzyki życia tez sobie już nie wyobrażam !

 

BLESS!

 

MAZZ

 

 

 

 


oceń
12
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

"ZŁOTA RYBKA" - wierszokletyzm

środa, 22 maja 2013 14:23
Treść wpisu jest przeznaczona dla osób pełnoletnich

pokaż treść wpisu


oceń
12
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Julek nasz syn i jego kumpel Asperger - cz.2

wtorek, 30 kwietnia 2013 11:23

  

Po otrzymaniu diagnozy lat temu trzy, diagnozy stwierdzającej, że moje wyśnione, wymarzone dziecko nie będzie nigdy zwyczajnym chłopcem, potem nastolatkiem, a wreszcie mężczyzną i że zawsze będzie różnił się od rówieśników - było nieuświadomioną do końca, acz kompletnie degradującą mnie wewnętrznie wyniszczającą od środka traumą. Ewidentnym szokiem, zupełną rozpaczą, kompletną bezsilnością, oczywistą bezradnością. Wszystko to przypuszczalnie starałem się ukryć przed otoczeniem, rodziną, znajomymi, przyjaciółmi. Nieuświadomiona rozpacz okazuje się dzisiaj jednak normalnym stanem rzeczy, plus dochodzą inne towarzyszące temu odczucia takie jak m.in.: poczucie winy (dlaczego tak się stało i to może moja wina?), poczucie krzywdy (dlaczego akurat mnie to spotkało?), złość, stany depresyjne oraz niska samoocena. Wiele rodziców spotyka się z zarzutem ze strony społeczeństwa o niewłaściwe postępowanie wobec swoich dzieci, gdyż one wyglądają normalnie, zwyczajnie, a poprzez swoje specyficzne zachowania (tzw.„niegrzeczne”), na które nie mają wpływu ani rodzice ani dzieci, są źle przyjmowane przez społeczeństwo, a to potęguje poczucie winy u rodziców. Często musieliśmy się tłumaczyć paniom na ulicy, że dziecko ma autyzm (Zespół Aspergera) i dlatego tak się zachowuje i że to nie jest jego wina, iż proszę się hamować z komentarzami. Poziom świadomości społeczeństwa jest zerowy niestety.

 

CDN.


oceń
7
1

komentarze (14) | dodaj komentarz

JULEK NASZ SYN I JEGO KUMPEL ASPERGER - CZ.1

piątek, 12 kwietnia 2013 13:39

 

MÓJ JULEK MA ZASPÓŁ ASPERGERA ZDIAGNOZOWANY W 2010 ROKU. GENERALNIE PIERWSZY OKRES JEST SZOKIEM DLA RODZICÓW I TAK SAMO BYŁO W NASZYM PRZYPADKU. FACHOWO PIERWSZE KILKA MIESIĘCY PO OTRZYMANIU DIAGNOZY NAZYWANE JEST TZW. „OKRESEM ŻAŁOBY”. NIKOMU Z NAS NIE JEST ŁATWO POGODZIĆ SIĘ Z FAKTEM, ŻE NASZE DZIECKO NIE BĘDZIE ZWYKŁYM DZIECKIEM I JEST I BĘDZIE ZAWSZE ZGOŁA INNE OD SWOICH RÓWIEŚNIKÓW. W TAMTYM OKRESIE NIE DOCIERA DO NAS, ŻE PRZY AUTYŹMIE WYSOKOFUNKCJONUJĄCYM I PRZY ZESPOLE ASPERGERA DZIECI FUNKCJONUJĄ NA GRANICY, NAZWIJMY TO, „POZORNEJ NORMALNOŚCI” I ŻE TO NIE JEST TRAGEDIA, A NA POCZĄTKU TAK SIĘ NAM WŁAŚNIE WYDAJE I PYTAMY SIĘ SAMYCJH SIEBIE: DLACZEGO JA MAM DZIECKO Z AUTYZMEM? NA TO PYTANIE ODPOWIEDZI SZUKAĆ NA PRÓŻNO, BO JEJ NIE ZNAJDZIEMY. NASZE DZIECI SĄ SPECYFICZNE, CHOĆ FAKTEM JEST, ŻE CIĘŻKO OSOBIE Z ZEWNĄTRZ STWIERDZIĆ W OGÓLE, ŻE Z NASZYM UKOCHANYM MALUCHEM JEST COŚ NIE TAK. PRZY TYM DZIECIAK JEST NIEZWYKLE BŁYSKOTLIWY I INTELIGENCJĄ BARDZO PRZEWYŻSZA SWOICH RÓWIEŚNIKÓW. DOPIERO PO DŁUŻSZYM POBYCIE Z NASZYM MŁODZIAKIEM, TZN. PO DOGŁĘBNYM JEGO POZNANIU COŚ MOŻNA STWIERDZIĆ I ZAUWAŻYĆ CHARAKTERYSTYCZNE ZACHOWANIA. UCZĘSZCZAM AKTUALNIE NA WARSZTATY DLA RODZICÓW DZIECI Z AUTYZMEN I Z ZESPOŁEM ASPERGERA I RODZICE W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW MAJĄ DZIECI DOPIERO CO ZDIAGNOZOWANE (U NAS TO MIAŁO MIEJSCE DAWNO TEMU) I NIEKTÓRZY SĄ NADAL W OKRESIE „ŻAŁOBY”. DZIWNIE TO BRZMI, ALE FAKTYCZNIE COŚ W TEJ NAZWIE JEST, ŻE PRZEZ CHWILĘ WYDAJE SIĘ NAM, RODZICOM, ŻE TO DZIECKO TO NIE JEST TO DZIECKO, KTÓRE MIAŁO BYĆ, JEST JAKIEŚ INNE TO NASZE, A TAMTO UMARŁO. TAK, PEWNIE DLATEGO NAZYWA SIĘ FACHOWO TO „OKRESEM ŻAŁOBY”, CHOĆ TAK NAPRAWDĘ NIKT NIE UMARŁ.

 

CDN.

 

 

 


oceń
10
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

AKTUALNOŚCI KULTURALNE

piątek, 08 lutego 2013 10:14

  

Chciałbym ogłosić, że po pierwsze, wydawnictwo Pisze Się Padło Na Twarz więc MIRABELLA nie będzie na razie dostępna w sprzedaży. Końcówka nakładu jest jeszcze teraz wyprzedawana w Internecie na niektórych księgarniach internetowych, więc jeżeli ktoś chce się zaopatrzyć to proszę bardzo.

 

Chciałbym oznajmić, że po drugie, mój blog ma awarię KOMENTARZY i wszystkie komentarze są widoczne tylko przeze mnie jak zaloguję się do „wnętrza bloga” natomiast nie wyświetlają się pod wpisem (również te stare). Także nie dziwcie się Państwo Szanowni Moi Kochani, że gdy wpiszecie komentarz on się potem nie pojawi pod wpisem przeze mnie dokonanym. Mam nadzieję, że Wirtualna Polska usunie wkrótce ten defekt i wszystko wróci do normy. Na pewno przeczytam wszystkie Wasze komenty, a w sprawach pilnych, bądź w przypadku chęci kontaktu ze mną w jakiejkolwiek kwestii proszę śmiało pisać na adres vel.krawczyk@wp.pl

 

 

statystyki stan na 8.02.2013

 

Odwiedziny: 112802

Wpisy
 
liczba: 208
  • komentarze: 647:-D
Galerie
  • liczba zdjęć: 33
  • komentarze: 3
Księga gości: 55
Bloog istnieje od: 2257 dni

 

 

Mam nadzieję, że obejrzeliście film o Mistrzostwach Świata w Patagonii 1942. To pozycja obowiązkowa.

 

Julian, mój syn, skończył 1 lutego 6 lat. Super z niego gość. Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Kocham Tego Mojego Chłopaka!

 

W kwestii tworzenia kolejnej powieści wszystko idzie zgodnie z planem. Pomału, mozolnie, dokładnie i twórczo. Choć ostatnimi czasy przewagę nad tworzeniem piórem zdobyło nieco tworzenie na instrumentach strunowych dlatego jestem w tej chwili rozdwojony i działam na dwa pokrewne, artystyczne fronty. Muzycznie oczywiście to pierwsze kroki, dopiero uczę się umiarkowanego profesjonalizmu, ale wkrótce spróbuję pokazać moją twórczość kompozytorską przy udziale moich kochanych przyjaciół z dawnych lat. Jeżeli chodzi o kreatywność zwykle tworzenie samo mi przychodziło, przylatywało do głowy, co starałem i staram się nadal realizować. Pomysłów mi nigdy nie brakowało, czy to na powieść, czy to na kompozycje muzyczne, więc postaram się stworzyć coś zespołowego na jako takim poziomie i pokazać to światu. Zespół powstał i przygotowuje autorski materiał. Za czas jakiś zaprezentuję skład wraz z pierwszym nagraniem demo. Kapela rockowa składa się z trzech osobników i ma już nawet swoją nazwę. Szczegóły wkrótce!!!

 

Julian to chłopak jest bombowy, odlotowy, najlepszy w świecie, jeździec bez głowy!

 

Nasze Plemię Pozdrawia!

 

Newsy gorące z przedostatniej chwili:

 

 

Grupa HEMP GRU zawiesza działalność studyjną i możliwe, że także koncertową! Trwa właśnie ich ostatnia (prawdopodobnie) trasa. Wpadajcie na koncerty, kto zainteresowany. Warszawa Klub Stodoła 19 kwietnia.

www.hempgru.pl

 

ALCOHOLLICA - COVERBAND: koncert w Warszawie 23 lutego Klub Herezja.

www.alcoholica.pl

 

 

ACID DRINKERS koncert Warszawa 8 marca Dzień Kobiet. Panowie na pewno przebiorą się za kobiety i przyjmą goździki oraz róże wiatrów od swoich wieloletnich fanów.

 

www.acid-drinkers.com

 

Take care yourselves!!!

 


oceń
15
1

komentarze (9) | dodaj komentarz

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ W 1942 ROKU - FILM

piątek, 11 stycznia 2013 13:46

  

Napiszę o filmie dokumentalnym, który ostatnio przypadkowo mi się trafił. To niezwykła historia NIEOFICJALNYCH MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ, które odbyły się podczas trwania II WOJNY ŚWIATOWEJ W 1942 ROKU. Niezwykłość tego filmu polega na tym, że nie mówi tylko o futbolu, ale przedstawia również całą otoczkę, dokumenty, zdjęcia, wypowiedzi, jak doszło do zorganizowania turnieju w Ameryce Południowej przy akceptacji FIFA, kto go osobiście zorganizował i w jakim kraju, dzięki komu zachowały się filmy z tamtych spotkań, kto brał udział, kto zwyciężył i jak to wszystko wyglądało. Powiem tak. Brało w nim udział 12 krajów, w tym...Polska. Nie domyślicie się nigdy w życiu, kto wygrał ten turniej! Powiem Wam jeszcze tylko tyle, że picture jest naprawdę niesamowity. Opowiada historię osób z różnych zakątków świata, niektórzy żyją do dzisiaj i mogli się wypowiedzieć. Cała historia kończy się równie niesamowicie jak się zaczyna, dlatego każdy z Was musi to zobaczyć. Bez względu na to czy interesujecie się piłką nożną czy też nie. A już historia w jaki sposób odnalezione zostały materiały dowodowe na to, że taki turniej w ogóle się odbył skłaniają mnie to stwierdzenia po raz kolejny: ŻYCIE JEST PIĘKNE! FAJNIE TUTAJ BYĆ! Cała historia nasycona jest nie tylko sportową rywalizacją plus trudną sytuacją polityczną, ale i pasją, miłością i wszystkim czego mogłem się spodziewać od profesjonalnego filmu dokumentalnego o tych niezwykłych mistrzostwach, których fakt odbycia się dopiero niedawno został niezbicie udowodniony. Znaleziono faceta pod ziemią po 60 latach, a właściwie same po nim kości i... no właśnie. ZAPRASZAM NA PROJEKCJĘ!!!

 

Oto link:

http://www.youtube.com/watch?v=g0yb4EuPN0A

 

 

 

 

 


oceń
22
5

komentarze (22) | dodaj komentarz

12.12.12. czyli Pszczólka Maja

piątek, 07 grudnia 2012 11:38

 

Ostatnio pisałem same kolosalne głupoty na tej stronie i w związku z tym, żeby nieco zrównoważyć klimat w dniu dzisiejszym napiszę śmiertelnie na poważnie. Grudzień 2012 to czas oczekiwania na koniec świata. Od lat wiadomo, że ten moment musi wreszcie nadejść, ale dlaczego 21 grudnia, w piątek, na początek weekendu taki afront? To przecież jest przegięcie pały całkiem dużego kalibru. Prośba o przesuniecie końca świata na poniedziałek.

 

Człowiek przeżywa czasami niezawinioną niemoc twórczą tudzież zastój pisarski. Jeżeli ta niemoc nie powoduje aktywacji w innej sferze sztuki to jest niedobrze, a wręcz nie jest dobrze. Moja niemoc twórcza spowodowana jest między innymi tym, że moja szanowna prawa ręka nie ma czasu hehe, aby przeglądnąć i czai się mocno do działania. Nie mogę jej namówić na analizę stronic. Jestem cierpliwy, a poza tym na fali kryzysu nie ma sensu wydawać książki. Wydawnictwa, however, to szczwani kombinatorzy, ale to historia na inną opowieść. Jednakże, liczę na to, że w końcu temat ruszy i to z kopyta jeżeli nie przed końcem świata, to chociaż po nim, czyli już w zaświatach. Natomiast nie martwię się tym zupełnie, ponieważ uaktywniłem swoje poprzednie zainteresowania i tworzę chwilowo w innej gałęzi sztuki. Jest to bardzo przyjemne pobrać do ręki „to coś” i wydobyć z tego kilka „czegoś tam”. Nazwa projektu to TRIBE. Szczegóły after the end of the world. Jeżeli oczywiście koniec świata okaże się wiarygodny w co szczerze mówiąc mocno wątpię. Majowie dużo jarali mocnego stuffu to mogli się pomylić na przykład o 3187 lat... Mogli? Jasne, że na sto procent się pieprznęli w tym nostradamusowaniu za 5 groszy. I love Pszczółka Maja.

 

Wczoraj miałem imieniny i napływały życzenia zewsząd, a nawet z zagranicy oraz z wyższych i niższych sfer niebieskich. Wszystkim, tym którzy pamiętali oraz także tym którzy zapomnieli, serdecznie dziękuję za pamięć i niepamięć. Niepamięć częstokroć bywa tak samo szczera i potrafi sprawić, że czuje się wiele ciepłych słów, które pozostają jednakże niewypowiedziane. Milczenie w tym wypadku staje się złotem. Wrzeszczenie wydaje się być złotym zębem and so on.

 

Chcę jeszcze napisać, że nasz syn Julian ma się świetnie i 1 lutego skończy 6 lat. Ten czas niesamowicie szybko zleciał powiem szczerze, że ten mój słodziak jest już strasznie wielki. Kocham go bardzo i staram się bardzo być dla niego najlepszym tatą jakim tylko być potrafię. Ogromną pracę w jego rozwój, wychowanie i terapię wkłada Julka Mama - Ania, która wykonuje niesamowitą, niezwykłą i ponadludzką robotę będąc cały czas z Julkiem i dając mu wszystko co ma najcenniejszego, a przede wszystkim swoją miłość, cierpliwość i niesamowite wsparcie każdego dnia. Oboje staramy się bardzo dawać mu miłość i zaplecze psychiczne, które w przyszłości musi zaowocować, nie ma innej opcji. Kocham Cię, Juliś, My Beloved Boy!!!!

 

Właśnie, a propos kolosalnych głupot, uwielbiam je wymyślać i tworzenie ich jest prawdziwą przyjemnością od dnia w którym się narodziłem. Zauważyłem, że mój syn jest jeszcze bardziej „wykręcony” i widzę dla niego świetlaną przyszłość w związku z powyższym. Tak, niedaleko pada jabłko od szarlotki. W przyszłości chłopak mój pokaże się z jak najlepszej strony jeszcze nie raz. Kochany, cudowny i strasznie śmieszny gość z tego mojego Julka, mówię Wam: ISTNY VARIATUS POSPOLITUS!!!! Bywa wkurzający hehe sometimes wiadomo, jak każdy młodzieniec w jego wieku, a już jeżeli ma przyjaciela Zdzicha Aspergera to już tym bardziej. Cóż, wkurzający to bywam i ja sam i to nawet dość często. W ogóle to life is beautiful as always!!!

 

Z po(d)ważaniem (mojej opinii)

Docent Mazz


oceń
12
1

komentarze (9) | dodaj komentarz

MAZIK I CZESŁAW MOZIL W KAMIENIU 4.10.2012

piątek, 12 października 2012 10:30

KAMIEŃ. WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE. NAJPIERW GÓRNO. PODDASZE U ROMANA. DRINK JEDEN. DRUGI DRINK. NIE MAMY LODU. ELA WCZORAJ ROZMRAŻAŁA LODÓWKĘ. DŻAZDEK.ZŁOTY CHŁOPAK. JAGERMAEISTER. 2 KIELISZKI. TRZECI MI NIE WCHODZI. ZIMNE PIWO. RAFAŁEK I ULA. JEDZIEMY. W ULI BRZUCHU SZEŚCIOMIESIĘCZNE MALEŃSTWO. BĘDZIE MOGŁO POSŁUCHAĆ NA ŻYWO CZESŁAWA. PO RAZ PIERWSZY. ZAPEWNE NIE OSTATNI.

 

DOM KULTURY. ZBUDOWANY PRZED WOJNĄ. UROKLIWY. PIWO Z BAGAŻNIKA. WCHODZIMY Z DZAZDKIEM I ROMANEM. CZESŁAW JUŻ NAWIJA. ZA CHWILĘ STOPUJE SWĄ WYPOWIEDŹ I NAS POZDRAWIA. UMYŚLNIE ZAŁOŻYŁEM MOJĄ BIAŁO-NIEBIESKĄ CZAPKĘ. CZAPKA ALA CZESŁAW. MAŁA ALA, ŚLICZNA CÓRECZKA ULI I RAFAŁKA ZOSTAŁA W DOMU. JEST ZA MAŁA NA HAŁAS TAKI. NA SALI KSIĄDZ – TO TAKI FACET NA CZARNO. DUŻO MŁODZIEŻY, ALE I OSOBY STARSZE. SPECYFIKA MUSI BYĆ. CZESŁAW MOZIL SOLO ACT. KAMIEŃ, 4 PAŹDZIERNIKA 2012. KAMIEŃ ZNAJDUJE SIĘ RZUT KAMIENIEM OD GÓRNA. GÓRNO TO MOJA KOLEBKA. O TYM WIECIE. CZESŁAW MOZIL PLUS KAMIEŃ TO KAMIEŃ MILOWY.

 

KONCERT WYŚMIENITY. KLAWISZ, HARMONIA I CZESŁAW W SWOIM ŻYWIOLE. CZESŁAW WSKAZUJE GESTEM NA MOJĄ CZAPKĘ. ODPOWIADAM: „ŚCIĄGNĄŁEM POMYSŁ ŻYWCEM OD CIEBIE”. ŻYWCA NIE PIJEMY. TYLKO LEŻAJSK. SOLO AKT TO SWOISTY „CZESŁAW – STAJLI” KABARETON MUZYCZNY. MUZYKA OWSZEM LECZ TAKŻE SKOLKO MAX WYKWINTNYCH WYWODÓW ALA CZESŁAW. ALA W SWOIM DOMKU NIEUSTANNIE. TUTAJ KRÓLUJE ‘CZESŁAW VIBE’. JEŻELI KOCHASZ TAKI STYL TO ODDASZM MU CAŁE SERCE. NIE WSZYSCY ZROZUMIEJĄ. KSIĄDZ POD KONIEC WYCHODZI. NIE WYTRZYMAŁ BIEDAK. SZKODA, KSIĘŻE PROBOSZCZU. OJ JAKA SZKODA. JEDNAKŻE GRATULUJĘ ODWAGI. NIE KAŻDY DAVID DUCHOWNY WYBRAŁBY SIĘ NA CZESŁAWA. CZESŁAW TO CIEKAWY EGZEMPLARZ. DOCENIAM ORYGINALNE POSTACI. SAM SIĘ SUBIEKTYWNIE ZA TAKĄ UWAŻAM. MOŻE NIEPOTRZEBNIE. MOŻE PO PROSTU JESTEM URODZONYM IDIOTĄ. MOŻE DLATEGO ROZMUMIEM TEŻ INNE CIĘŻKIE PRZYPADKI. CZESŁAW NA SZCZĘŚCIE WŁAŚNIE DO TAKICH NALEŻY. WE TWO ARE  FUCKIN’ CRAZY. I MUST ADMIT.

 

SPOTKANIE W SALI OBOK. KONCERT ZAKOŃCZONY. ZDJĘCIA. PODPISY. BIORĘ PLAKAT. DUŻY PLAKAT. PROSZĘ PANIĄ Z OBSŁUGI O PINEZKĘ. PRZYNOSI SZPILKĘ. DZIĘKI MÓWIĘ. PRZYPINA MI PLAKAT NA BRZUCHU. POSTER ZAKRYWA MNIE OD SZYI W DÓŁ. WIDAĆ TYLKO BUTY I GŁOWĘ. TAKI ŻART. ABSURDAL JOKE. JESTEM (Z DŻAZDKIEM) JEDNYM Z OSTANICH W KOLEJCE. CHCĘ TAKIM BYĆ. CZESŁAW MÓWI, ŻE CHYBA SIĘ ZNAMY. TAK SĄDZI I PYTA CZY TO PRAWDA. ODPOWIADAM, ŻE W PEWNYM SENSIE OWSZEM. TŁUMACZĘ, ŻE SPOTKALIŚMY SIĘ 2 RAZY. OSTATNIO W STAREJ PROCHOWNI I GADALIŚMY O MOJEJ KSIĄŻCE. PYTAŁ CZY WYDAŁEM. MÓWIĘ, ŻE OWSZEM TAK. WYRAZIŁEM SĄD NA TEMAT JEDNEJ PANI. NAKRĘCIŁEM FILM. NA FILMIE PLAKAT WYGLĄDA JAKBYM MIAŁ NA SOBIE T-SHIRT. PAMIĄTKOWY MOTION PICTURE. PRZEPROWADZAM KRÓTKI WYWIAD. TAK DLA ZUPEŁNEGO ŻARTU. CZESŁAW SIĘ PIĘKNIE WYPOWIADA. JAK ZWYKLE CZESŁAW IS FUCKIN’ COOL. DZIĘKI MISTRZU. WIDZIMY SIĘ NEXT TIME. I NASTĘPNĄ POWIEŚĆ PRZECZYTAJ, PODPISZ. OBIECAŁEŚ HE. ODJEŻDŻAMY Z RAFAŁKIEM, ULĄ I MALEŃSTWEM W MATCZYNYM ŁONIE. MIJA GODZINA I ZNÓW SPOTYKAMY SIĘ. W MIEJSCOWYM PUBIE. KILKA OSÓB ZALEDWIE. PIWKO. WHISKEY. SZAFA GRAJĄCA. CZESŁAW W SWOIM ŻYWIOLE. SŁOWOTOK. POZYTYWNY. MAX OVERTALKED. GADUŁA. SIEDZI PRZY OKRĄGŁYM STOLE Z MIEJSCOWYMI BYWALCAMI  PUBU. WYCHODZĘ PO ANGIELSKU. WIDZIMY SIĘ. SOONER THAN LATER. SEE YA SOON MISTER CRAZY DANNISH CZESSLAFF!!!

 

 

OTO 2 FILMY:

 

1.CZESŁAW MOZIL MUZYK I CZESŁAW MIŁOSZ: WIELKI PISARZ - TAK MÓWIĄ. CZYTAŁEM MIŁOSZA I NIE KUMAŁEM ZA BARDZO TEJ JEGO KSIĄŻKI HEHE, CÓŻ, MOŻE TO I ZALETA? CZESŁAW WYJAŚNI. OTO MONOLOG CZESIA.

http://www.youtube.com/watch?v=8J-mxE241cI&feature=youtu.be

2.CZESŁAW MOZIL MUZYK I MIKOŁAJ MAZIARZ PISARZ POCZĄTKUJĄCY, ALE PIERDOLĘ. TEŻ IDĘ NA NOBLA. MOJEJ TWÓRCZOŚCI TEŻ NIKT NIE ZROZUMIE WIĘC MYŚLE, ŻE TEŻ MAM SZANSE HEHE.

 http://www.youtube.com/watch?v=IubWvVSmWfY&feature=plcp

DZIĘKI WSZYSTKIM Z GÓRNA ZA TEN WIECZÓR. DZIĘKI ROMEK, DZIĘKI DZAZDEK, DZIĘKI RAFAŁEK I ULA, DZIĘKI WSZYSCY INNI! I DZIĘKI MALEŃSTWO ORAZ DZIĘKI ALA. CÓŻ, NIE DOTARŁEM, WYBACZ. DO NASTĘPNEGO RAZU!!!

UNCLE MIKUŚ SENDIN’ OUT A HUGE KISS FOR YA!!!@)-->-->--

 

A TO MÓJ WŁASNY WIERSZ O MIŁOSZU:

„LEKTURA”

MIŁO SZukając drogi jest własnej

Trafić wprost w Nobla, choć na drodze niejasnej

Nagrodę i sławę, co nie byle chłystek

Przygarnął nasz Czesław w dorobku wieczystem.

Reymont, Szymborska, Pan Czesio literat

Uznanym był został, laury tym zbierał

A w Wielkiej Trójcy Autorskiej będąc

Talentem swym sprawy uzyskał sedno.

Umysł uwolnił, co był zniewolony

Zostawił on w tyle poświat czerwony

Przemienił za życia w barwę nadziei

Kolor traw, liści, tak duszę wybieli.

Mleka smak duszy, lic blask purpurowy

Rok jedenasty to czas całkiem nowy

W rocznicę piątej do Nieba wyprawy

Dolewam dziś mleka do czarnej mej kawy.

I choć to pozycja, jak mówią, ciekawa

Od w sen tak zapaści uchroni mnie kawa

Nie od dziś wiadomo, choć kawa to lura

Odrzuca człowieka na hasło „lektura”.

 


oceń
14
2

komentarze (7) | dodaj komentarz

"KOBRA" - wierszydło

środa, 29 sierpnia 2012 11:02

 

 

"KOBRA"

 

Dywan, podłoga, tupnęła noga

A nad podłogą sąsiadka sroga

Strofuje, kotłuje, do szału sprowadzi

Wszystko kobiecie na klatce wadzi.

 

Gibnięta maszyna, zmoczona sprężyna

Kot który się zsikał, bo psa napotykał

Wszystko na opak, gdy ktoś drzwiami trzaśnie

Terminator w spódnicy podsłucha i wrzaśnie.

 

W zeszłym tygodniu bawiły się dzieci

Nosiły na zmianę trzy kubły na śmieci

Staruszka przez szybę złowrogo spojrzała

I wszystkie przez okno donośnie skrzyczała.

 

Natychmiast zleciała z półpiętra, strop niski

To w windzie wysypał się piasek z walizki

Pamiątkę znad morza ktoś przywiózł koleją

Babinie z tych nerwów już włosy siwieją.

 

Przez życie przechodzi w półstanie agonii,

Rozbita na klatce doniczka begonii

„Wyrwała” jak dzika na schody i kopie

Wtem patrzy, że sama ma glebę na stopie.

 

W swej starczej nerwicy, nie myśląc ot wcale

Zmiażdżyła donicę swą nogą niedbale

Kończyna, co kiedyś złowieszczo tupała

We własną pułapkę się oto schwytała.

 

Ileż dam wiekowych w bycie sfrustrowanym

W tańcu autodestrukcji wraz z jadem wylanym

Onegdaj w dniu narodzin dziecina była dobra

Dziś w skórze gadziny tli jadem jak kobra.

 

 

Mikołaj Maziarz, napisano 28 sierpnia 2012 r.

 

 

 


oceń
12
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

MIĘSO Z KROPKĄ

poniedziałek, 20 sierpnia 2012 14:01

 

Tak się zastanawiam i wygląda na to, że na moim blogu jest zbyt mało bluzg z kropką.

 

W takim razie czas to zmienić.

 

Na początek może zacytuję Mędrca:

 

„PIER.OLĘ  każdego polityka w tym kraju, który oszukuje, kradnie, mataczy, bierze łapówki, załatwia, kombinuje, nadużywa władzy, podpisuje przestępcze umowy, udaje, że ma pojęcie o tym co robi, choć tak naprawdę niczego sobą nie reprezentuje. Polityk to największa zgnilizna tego świata. (...). cytat: Eustachy Z. De GUSTA

 

To tytułem wstępu, a na polityków jestem „cięty” od kiedy nauczyłem się myśleć.

 

Bluzg można użyć w wielorakich okolicznościach, ale przydają się w sytuacjach skrajnych, gdy potrzebujemy podkreślić znacznie naszych słów.

 

Oto przykład:

 

Pod sklepem z piwem zaczepia nas nabzdryngolony w cztery dupy ochlej. Chce pieniędzy na wino marki wino Bordeaux Chautex Bą. Mówimy mu tak:

 

„Ty w zad je.any pajacu. .pierdalaj na drzewo w trąbkę golony złamasie z moczem wielbłądzim zamiast mózgu, który ci wypalił spirytus sanktus de la patataj”

 

Podczas przechadzki w parku napotykamy nieokrzesanego wyrostka, który wyzywa nas od najgorszych. Odpowiadamy:

 

„Jak ci przypier.olę w ryło Ty w czapkę dmuchany poje.ańcu to znajdziesz się na śmietniku historii pośród ziemniaczych obierek i starych serów z pleśnią z powybijanymi zębami i z powyłamywanymi nogami od stołu do krojenia kiełbasy suszonej! ” uff!

 

Bywają również zdarzenia nieprzewidziane jak przykład autentyczne historia z parku z placem zabaw dla dzieci. Pytasz dziecko bawiące się w piaskownicy czy to jego foremki, a ono odpowiada:

 

„Obszczypiczu osz ty niewydymańcu odpierdol się od mojej jebanej foremki” (tutaj akurat była wersja „bezkropkowa” – dzieciak był wyjątkowo milusiński, pochodził z rodziny patologicznej).

 

Takich przypadków jest bowiem coraz więcej...

 

„Czy należy swawolnie przeklinać?” – zapytał Mędrzec.

 

„Na bambus!” – odpowiedział dzielnicowy podchorąży w stanie spoczynku Janusz Konopka-Ojczenasz.

 

W zeszłym wcieleniu był recydywistą, sadystą i nie przeklinał. Nauczyli go koledzy w szkole oficerskiej, choć pierwsze „a idź w ch.j” poznał już w podstawówce na zajęciach Wiedzy O Społeczeństwie, w skrócie W.O.S.

 

„A gówno W.O.S. to obchodzi, łotdefak!!!” – nawiązał docent Radomir Gumiś.

 

No i powiedzcie mi, któż w tym kraju nie wali mięchem prosto w oczy przy każdej okazji się nadarzającej??? Są tacy, znam paru, ale to margines.

 

Nawet budowlańcy-murarze zaczęli ostatnio kląć jak szewcy, a szewcy jak krawcy, krawcy jak dygnitarze, dygnitarze jak niemowy, a niemowy jak sowy.

 

Pozwólmy sobie na odrobinę luksusu i klnijmy ile wlezie.

 

Zacznijcie od dzisiaj. A jak Wam się któregoś dnia znudzi to wróćcie do języka owszem aksamitnego jak pupcia niemowlaka.

 

The End

Wasz Mazz dla przyjaciół Jerzy Kwas, dla nieprzyjaciół Hans Słodowy. Bless, Bitch!

  


oceń
12
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

PTAK

poniedziałek, 16 lipca 2012 15:45

Zwykle zdarza się w życiu tak, że nadlatuje bezwładnie i przypadkiem wielki ptak i tak czy siak pokaże nam wyraźny znak że należy wypaść z obiegu w momencie dogodnym dla nas kiedy w gardle stanie dorodny ananas bo zapomnieliśmy zdjąć z niego warstwy ochronnej pogrążeni w miłości płonnej niespodziewanie i nagle jedziemy walcem po diable aby w porę dostrzec w jego ręku szablę szabelkę którą wojował niejeden rycerz ale się schował bo się wystraszył życia zamiast ruszyć natychmiast do walki zatrzasnął się w łonie matki i na zawsze tam pozostał na koniec wyszedł na osła i życie zakończył w niebycie nie zapomniał jednak o tym co przeżył spadając z wysokiej wieży nagle przypomniał sobie że człowiek jest tym co ma sam w głowie umysłem zwycięży każdą przeciwność losu zdobędzie wszystko co zechce i na początku drogi zrozumie dlaczego ptak nie narobił na niego a człowiek sam podjął ryzyko i nie była to droga donikąd odważnie wpełznął pod ptasie drzewo genealogiczne czy wszystko co piszę jest logiczne lub nie-genea-logiczne? zwykle zdarza się w życiu tak...ciekawe co na to sam Zdzisław Ptak. Zygmunt Wrona. Staszek Wróbel. Kazimierz Gil. Edward Sikorka. Hubert Surojadka. Jacuś Bocian itp. Albo po prostu Władysław Kutas. W końcu to też Ptak, choć:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kutas_(element_ozdobny)

 

Koniec wywodu, nudziłem się i sobie napisałem.

 

Porucznik habilitowany Marian Xsawery Dziąsło.

 


oceń
8
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

NIE WIEM CO NAPISAĆ...

poniedziałek, 25 czerwca 2012 14:20

Gdybym wiedział, co mam napisać dawno bym to uczynił. Nie będę tworzył na siłę. Jak się pojawi pomysł to wyrzeźbię kilkaset liter i dokonam kolejnego wpisu. Najbardziej brakuje Koko Euro Spoko krążek leci hen (ang. Kura) wysoko. Jakoś przeżyję. Dam radę otworzę szufladę. Wiem, że słoneczny dzień nadejdzie i zakryje chmury jarzębinowe. Kiedy 28 lat temu skakałem na wf-ie przez kozła, a potem od razu przez konia, nie przypuszczałem, że tak się to wszystko rozegra. Cały ten czas spędziłem jak nietoperz wisząc do góry nogami. Krew spłynęła i wypłynęła na szerokie wody. Wszyscy krewni oddali co należne i udali się na zasłużoną emeryturę do sąsiedniej wioski. Żyrafy wyszły z szafy, pawiany ze ściany, pająki opuściły swoje domki oraz pajęczyny i inne www. Któregoś dnia budzę się rano, patrzę i nie wierzę własnym oczom. Pożyczyłem więc oczy, żeby nie musieć wierzyć własnym, od koleżanki w szortach, miała na imię Genonyfar Deyna i zawczasu także nie zawierzyłem w to co zobaczyłem. Byłem człekiem małej wiary w to, że wszystko się może zdarzyć i każdy może się zważyć. Wystarczy taka wódka, piwo, wino, dr. Joint, wino marki wino, wódka marki wódka, piwo marki wino i piwo Marky Mark, jeśli wiesz o czym ja mówię. Nie będę pisał skoro nie mam pomysłu i nie wiem co mam napisać, więc nic nie napiszę, aby nie siać fermentu i zamętu. Każden który dotknął konia przez kozła może stać się kozłem i koniem ofiarnym. Wszyscy którzy byli i widzieli co zrobił ten zawodnik i trener, będą wiedzieli o co chodzi i (Maciej) Biega. Pozdrawia z Tłokowisk Docent Krzysztof Lebiega. Specjalne podziękowania dla Polskiego Związku Piłki Możnej za to, że wypłacą należne premie, a sukcesu jak nie było tak i nie ma. Byłem rano w kawiarni i zamówiłem sobie przepyszną Cafe Latte ala Gregory Latto. Ten to ma kurwa tupecik. Niech go chuj strzeli.

 


oceń
9
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

REFLEKSJE OGÓLNO-WIELORAKIE W TEMACIE BYNAJMNIEJ OKREŚLONYM

czwartek, 26 kwietnia 2012 15:29

  

Myślę, że lubię życie. Jakie by ono sporadycznie nieprzyjemne nie było, nadal je lubię i cenię jego dary. Piękny poranek. Wstaję i patrzę na rozłożyste, pięćdziesięcioletnie drzewo wyrastające pod moim balkonem i myślę, że kolejny dzień będzie naprawdę wartościowy i niepowtarzalny. Niezwykły, wyjątkowy – jeżeli tylko sam tego będę bardzo pragnął. Kładę się spać i przed zaśnięciem wyobrażam sobie najpiękniejsze miejsca i ludzi jakich znam. Zapominam o sytuacjach, miejscach i ludziach, którzy nie są czymś lub kimś o czym chcę myśleć, ponieważ nie sprawia mi to przyjemności. Nie myślę o niczym co mogłoby sprawić, że czuję się niespokojny. Przywołuję w pamięci tylko to co jest ciepłe, wesołe, kojące, uspokajające i wszystko co tworzy w mojej głowie obraz tego świata pozytywny. Nie słucham polityków w żenujących programach publicystycznych. Przełączam wtedy na jakikolwiek kanał o pozytywnej tematyce. Nie konsumuję kolejnych tragedii wpijających się w moją podświadomość wieści o kolejnym seryjnym zabójcy albo wojnie na Bliskim Wschodzie. Wyłączam odbiornik telewizyjny i wychodzę na spacer skonfrontować samego siebie z własnymi myślami. Z myśli moich powstają pomysły na kolejne powieści.  W powieściach moich krzewię pozytywny przekaz. Staram się bardzo, aby każdy kto skonsumuje którąkolwiek z moich powieści dojdzie do wniosku, że życie jest jeszcze bardziej pozytywne i wartościowe, niż było dotychczas. Chcę nieść moim przekazem nadzieję i wiarę w to, że po pierwsze wszystko jest możliwe jeżeli czegoś bardzo chcemy. Po drugie, że tak naprawdę nic nie kończy się wraz ze śmiercią, a ona jest dopiero początkiem wszystkiego, co najpiękniejsze. Na facebooku powstał profil Mikołaj Wojciech Maziarz – pisarz. Opisane w nim zostało w jaki sposób narodziłem się jako pisarz. Narodziny w bólach, ale jestem najszczęśliwszym człowiekiem. To dopiero pierwszy krok. Jest pięknie, prześlicznie i magicznie. Rozwój idzie we właściwym kierunku. Jestem dumny z tego, że jestem tym kim jestem. Z tego, że mam tak szlachetne i wielkie dziedzictwo. Kilka lat temu zostałem zaproszony na obchody rocznicy powstania SGGW. Występowałem jako wnuk jednego z głównych protoplastów rozwoju uczelni w latach 70-tych, twórcy Polskiej Szkoły Andragogiki Rolniczej Czesława Maziarza. To było miłe, gdy wyczytywano przybyłych gości, a mnie wyczytano wraz z wnukiem Władysława Grabskiego –  dwukrotnego premiera II RP, jako dwóch znamienitych osobników, działaczy i naukowców, którzy przyczynili się do rozwoju uczelni w różnych okresach XX wieku. Na profesora się nie nadaję, na premiera tym bardziej nie, ale na pisarza jak najbardziej i z tego jestem dumny. Tego mi nikt nie zabierze. Mój dziadek planował pisanie powieści na emeryturze, ale nie zdążył swego marzenia zrealizować, ponieważ przeszedł niespodziewanie na drugą stronę. Kultywuję te niezrealizowane tradycje mego dziadka, którego pamiętam dość dobrze pomimo, że w dniu jego śmierci miałem zaledwie 10 lat i 5 miesięcy. Często o nim myślę i czuję jego obecność. Ciężko to wytłumaczyć, ale pozytywny przekaz mojego literackiego powołania okraszony obecnością mojego Grandfathera from Górno Town i moją specyfiką osobową daje zaczyn na powstanie w przyszłości niezwykłych pozycji książkowych, których mam zamiar zostać autorem.

 

A Górno zobaczę bardzo niedługo...

 

Pomimo dni, o których wolę nie pamiętać zawsze przychodzą okresy, w których zakochuję się w życiu na nowo. Życie naprawdę może być i jest jedyne i niepowtarzalne. Młodzi ludzie powinni korzystać z życia, realizować marzenia, poświęcać się pasjom, robić wszystko, aby skorzystać z życia maksymalnie oraz aby podtrzymywać w sobie na co dzień dobry nastrój, spokój wewnętrzny, poczucie, że życie jest piękne i że każdego dnia można wiele dokonać. Młodzi ludzie nie powinni mówić, że nie ma perspektyw, bo one zawsze są tylko trzeba wierzyć w siebie i w to, że to wszystko ma sens i że życie jest niezwykłe zawsze i wszędzie. Każda porażka jest początkiem. Coś się kończy i coś się zaczyna. Tak patrz na świat, Młody Człowieku!

 

Czy ja powiedziałem „Młody człowieku”?

 

Zupełnie jakbym sam już... był dziadkiem hehe

Póki co wszystko przede mną.

Kocham Cię, Juliś, mały mój smoku diplodoku.

 

Julian to oczywiście mój najukochańszy syn, który jest najwspanialszym facetem na świecie.

 

 

To oczywiście ten Pan!!! W lekko krzywym zwierciadle!!!Take care yourselves!!!

 

 

 


oceń
13
1

komentarze (9) | dodaj komentarz

ALCOHOLICA - PIASECZNO 24.03.2012

poniedziałek, 26 marca 2012 10:21

 

FRONT RHYTHM SAS

CANDY MARTINEZ

HARRY POTTER

BIRTHDAY MISIEK

 

W takim oto klasycznym składzie wystąpił na deskach piaseczyńskiego klubu 8 BALL „zespół pieśni i tańca ze Świerklańca” (cytat z klasyka) ALCOHOLICA wykonujący utwory grupy Metallica, że niby to lubią repertuar i dlatego stworzyli coverband. Nic bardziej mylnego. Grają z przyzwyczajenia, bo nie mają niczego ciekawszego do roboty, a tak naprawdę kochają zupełnie inne style muzyczne, jak choćby disco z lat 70, a także Modern Talking czy C.C. Catch. Ledwo wybrzmiał ostatni dźwięk, a na parkiecie zagęściło się momentalnie. Zaczęli pojawiać się na nim wyżej wymienieni i od razu zrobiło się arcyciekawie. Prym wodził Martin, który od razu wszedł w odpowiedni układ taneczny i zaprezentował szeroki wachlarz możliwości, wręcz połączenie wielorakich stylów i układów. Wcześniej tylko jakiś przypadkowy przechodzień pląsał w towarzystwie napotkanej małolaty w koszulce Pungent Stench, która wpadła do klubu przypadkowo, i tak oto jej przygoda z Metalliką rozpoczęła się na dobre. Wcześniej nie słyszała o zespole, gdyż od urodzenia mieszkała w puszczy (i w pustyni) i dopiero w ostatnią sobotę jej oczom i uszom objawił się wybitny poniekąd repertuar, który rzecz jasna z playbacku zaprezentował nam zespół Alcoholica. Pomiędzy nimi biegał też jakiś idiota w różowej koszulce z facjatą Hołdysa namalowaną na froncie klatki piersiowej. Takich psychicznych była cała plejada i dlatego koncert się udał i naprawdę będę wspominał go z radością i z łezką w oku. Okazało się, że Martin był zawodnikiem w dyscyplinie „piłka nożna” i od razu nawiązała się dyskusja, wróciły wspomnienia i prawie już szliśmy do nocnego po piłkę kopaną i o mało co nie zaczęliśmy tam grać, no mówię wam, po prostu flow i to taki, że kapcie góralskie spadają i wpadają do Nysy Łużyckiej. Po tym jak SAS dolał mi wódki do piwa odwalać zaczęła mi palma kokosowa i rozpocząłem wykonywać na parkiecie kosmiczne figury w poszukiwaniu Kasi Figury z jej najlepszych lat, ale nie było laski w tym klubie się okazało i cycka Pani Katarzyny również nie szło tam uświadczyć. Sam koncert jak to koncert. Nic „specjalnego”, gdyż chłopaki przyzwyczaili mnie do tego że rozpierdalają w drobny mak każde miejsce, w którym się znajdą, także byłem przygotowany na porcję maksymalnie kopiącego dupę, profesjonalnego i fenomenalnego heavy metalu z domieszką uranu, a nawet oranżady owocowej z czasów komunistycznych, która smakowała niepowtarzalnie, miała specyficzny kapsel-korek, dostępna była w warzywniakach, a za którą człowiek tęskni i chciałoby się więcej. Najpiękniejsze dla mnie osobiście momenty koncertu to Blackened, Orion oraz Until It Sleeps. Zawsze czekam na The Shortest Straw, ale tym razem okazało się, że solówka w tym utworze jest w tempie 160, więc Kędziorowi nie chciało się z tym pierdolić, żeby nie powiedzieć pieprzyć pieprzniczką zakupioną w sieci Ikea. Zostawił chłopak zasoby energii na afterparty przy rytmach Boney M. I tak trzymać, Sir!!! Reszta chłopaków rządzi „na wsi, w mieście, w Budapeszcie”. Niektórych dopada tzw. pomroczność jasna(cytat z klasyka), inni mają tego dnia urodziny i śpiewa im się „STO LAT” pod melodię Fight Fire With Fire. Choć to ostanie to zmyśliłem albo zwyczajnie mi się przyśniło. Pan Kleks, a właściwie Adaś Niezgódka miał sen o siedmiu szklankach to ja miałem swój sen o Four Horsemen from Silesia – jeźdźcy jadą po bandzie i wielkie dzięki za to, że grają i że oddają serce na scenie!!! Jedyna uwaga: w stolicy nie raz na pół roku, a wystarczyłoby raz w tygodniu i nikt nie miałby pretensji, do kurwy nędzy i ta dalej i tym podobne. Przepraszam, że przeklinam, ale jakoś tak wyszło samo, rzesz ty w dziuple kopane.

 

Wielkie FUCK YEAH! dla ekipy, która przybyła ze mną na ten koncert. Mieliśmy wesoły powrót. Ale o tym w następnym odcinku W-11.

 

Panowie i Panie oraz członki grupy Alcoholica - pozdrawiam serdecznie i do następnego (w przyszłym tygodniu)!!!

 

Mazik – największy członek (penis) w historii Metclubu.

17 lat w klubie wybiło mi w tym roku. Nie lubię się chwalić, ale kurwa raz się pochwalę. Za trzy lata wybije dwudziestka, wiec rozumiem, że zorganizujemy to wspólnie. To znaczy Wy mi zagracie z playbacku za darmo u mnie pod blokiem, a ja dam Wam poprzeglądać stare SO WHATY!!!!

 

Hehehehe ten dowcip to mi się udał muszę przyznać. !!!! FUCK YEAH!!!!! PIASECZNO PORZĄDZIŁO!!!!

 


oceń
6
2

komentarze (6) | dodaj komentarz

MIRABELLA - POLECAM!!!

wtorek, 13 marca 2012 15:59


oceń
19
0

komentarze (6) | dodaj komentarz

W ZESZŁYM WCIELENIU

czwartek, 23 lutego 2012 12:22

 

W zeszłym wcieleniu byłem wcielone ciele. Tak sobie wymyśliłem, że to możliwy scenariusz. Ciele pokorne czy niepokorne – oto jest pytanie...I jeżeli nawet coś ssie, to przecież dwie matki, choć może chodzić tutaj o kasetę-matkę lub opcjonalnie o firmę-matkę. Słyszałem stwierdzenie, że dziecko przecież musi mieć ojca. Owszem, ojca mieć powinno, ale w sytuacji kiedy ojciec i matka nie stosują się do podstawowych zasad BHP i podczas zbliżenia z planetą Arous nie używają ubiorów ochronnych, to powiadam co wtedy? Co wtedy?

 

Ach, gdyby odpowiedź na to pytanie była oczywista, nie siedzielibyśmy dziś przed ekranem monitora naszego telewizora i nie zastanawialibyśmy się nad powszechnie głoszoną tezą, że „pokorne ciele dwie matki ssie, a bywa że i do ojca się przyssie i wszystko z niego wyssie”. Każdą tezę można obalić pod warunkiem, że antyteza nie zostanie najsamprzód obalona przez inny autorytet w dziedzinie tegoż ssania-wyssania. Ssanie narodziło się w 84 wieku przed naszą erą i zostało zapoczątkowane przez pierwszych jaskiniowców pospolitych, kiedy to powstał pierwszy model pojazdu typu „sanie” używanego do transportu płozowego w okresie zimowym, gdzie po raz pierwszy zastosowano tak zwane „ssanie”. Chodziło o to, że jak było zimno i pojazd nie chciał odpalić, to uruchamiano „ssanie” (nowoczesna automobile mają już bezpośredni wtrysk paliwa) i maszyna ruszała z piskiem płozy. Gablota „jak ta lala” na zimne, mroźne poranki i wieczory, kiedy niejeden z nas jest chory, bo dzień wcześniej „dał w rurę” (wydechową).

 

Czy więc możemy tutaj mówić o prowokacji?

 

O tym w następnym odcinku...ach, chociaż może, hmm...

 

Z wyrazami szacunku

Kłaniam się w pas!

Prof. Wacław Hieronim Mazz

 


oceń
10
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

ARMENIAN ROCK BAND 36.6 - CZĘŚĆ 4 - MIDNIGHT TRAIN

wtorek, 31 stycznia 2012 13:00

 

 

ARMENIAN ROCK BAND 36.6 – CZĘŚĆ 4. – MIDNIGHT TRAIN /ON THE RAILWAY TRACK AGAIN/

 

Pisałem oniegdaj o jednym z utworów autorskich grupy muzycznej 36.6 BAND, który uważam za mój ulubiony, a jego tytuł to MIDNIGHT TRAIN. W swojej pierwotnej wersji kawałek ten towarzyszył mi przez ostanie 15 lat mojego życia i zawsze słucham go z zainteresowaniem, uwielbieniem i podziwem dla kompozytora, ponieważ takie złote strzały zdarzają się nie tak znowu często. Utwór zaaranżowany po mistrzowsku, a każdy kto po raz pierwszy odsłucha powyższy utwór muzyczny autorstwa zespołu from Armenia zastanawia się czy aby na pewno jest ich kawałek, czy może jest to cover Carlosa Santany lub jakiegoś innego genialnego twórcy. 36.6 BAND jest w swoim zamyśle zespołem coverowym i większość repertuaru jaki prezentują na żywo składa się z utworów innych wykonawców. Natomiast zawsze chętnie słucham ich autorskich kompozycji prezentowanych od czasu do czasu podczas występów scenicznych. Można ostatnimi czasy usłyszeć choćby utwór ON THE WAY, instrumentalną kompozycję z płyty MIDNIGHT TRAIN, która została teraz rozbudowana o partie solowe na gitarę oraz klawisze i zespół wykonuje go obecnie pod zmienionym tytułem NIGHT WALK.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=OwDjwvz1cbw&feature=related

 

 

Chciałbym usłyszeć kiedyś na żywo także inne utwory z pierwszego autorskiego longplay’u MIGNIGHT TRAIN, choćby mój ulubiony HARD TO END z hard rockowym szlifem, świetnym riffem i ciekawym aranżem, a także GAMBLIN’ HOUSE czy YELLOW CAT, które zawsze mam w pamięci i bardzo lubię i tak już do śmierci w 2098 roku (planuję żyć 122 lata). Kto wie, może to kiedyś nastąpi, wszystko jest możliwe. Powracam jednak po raz kolejny do utworu tytułowego, który obecnie wykonywany jest na koncertach w zmienionej aranżacji, a właściwie to za każdym razem grany jest on inaczej, ze zmienionym nieco tekstem w stosunku do oryginału z roku 1996, grany ostatnio bardziej w klimacie claptonowskim, niżli z zachowaniem klimatu ze swego pierwowzoru. Wersja pierwotna jest genialna, wręcz nie potrafię nawet opisać słowami, jak niesamowita i ponadczasowa. Teraz zaprezentuję Wam jednak MIGNIGHT TRAIN 2011, który jest również klimatyczny, zawiera podstawową zagrywkę gitarową, na której oparty był utwór, natomiast zagrany jest w zwolnionym tempie, choć w sumie marzy mi się usłyszeć kiedyś MIDNIGHT TRAIN 1996 dokładnie odwzorowany z płyty z 1996 roku. Cóż, liczę na to, że kiedyś moje kolejne marzenie się spełni, ale to już zależy tylko od tego, w jakiej wersji zespół będzie chciał to wykonywać. Niechaj grają to w wersji takiej, jaka im pasuje najbardziej i jaka im się obecnie najbardziej podoba. Może być nawet w wersji REAGGE albo TECHNO, mnie nic do tego, artysta musi przecież robić w stu procentach to co czuje i co sprawia mu przyjemność. Generalnie dziękuję, że mogę być świadkiem działalności tego zespołu na planecie Ziemia, ponieważ to są chwile niezapomniane, nie wiem czy dla wszystkich zgromadzonych, ale dla mnie na pewno tak, i nie wstydzę się o tym pisać, a wręcz chętnie to robię i podkreślam na każdym kroku, że każdy występ to wydarzenie i uwielbiam tam być i na to patrzeć moimi zaropiałymi oczami, w czapce niewidce oraz z kuflem w dłoni, w której trzymałem przed wyjściem moje białe, ocieplane kalesony w kolorze khaki, które następnie nałożyłem na siebie, popiłem grzańcem podgrzanym In A Microwave Owen, a następnie pojechałem dorożką na kolejny występ(ek).

 

Bardzo miło obserwować 36.6 BAND w styczniu 2012 roku. To wyjątkowe koncerty w składzie ARTUR / ARMEN / ARIK – w tym składzie zespół się narodził i w tym składzie ja właśnie ich pamiętam, gdy robili show niezapomniane jako TRIO MIAŻDŻĄCE. W tamtym okresie na vocalu występował przecież ARIK, który grał na perkusji i śpiewał utwory Johna Lennona. W styczniu mogliśmy podziwiać ARIKA podczas wykonywania IMAGINE na koniec koncertów, w których brał udział, podczas których to wykonań ARMEN wcielał się w rolę multiinstrumentalisty grając JEDNOCZEŚNIE na basie i na perkusji (!!!). Wydaje się Wam, że to niewykonalne? Oj, wykonalne i to jeszcze w jakim stylu!!! I szacowna, wypasiona i miażdżąca mina „Armiego w czapce” podczas wykonywania tego karkołomnego zadania – BEZCENNA!!! za wszystko inne zapłacisz kartą MASTERCARD.

 

To jak wspaniale jest tam się znaleźć w niedzielny wieczór niezwykle trafnie skwitował mój kumpel KAMIL vel. KOŁTOŃ, który również stał się od niedawna oddanym fanem niedzielnych wieczorów w towarzystwie 36.6 BAND. Od każdego poniedziałku bowiem w naszych umysłach powstaje wymyślony para-dokument mentalny pod znaczącym wiele tytułem:

 

„CZEKAJĄC NA NIEDZIELĘ”

 

Cóż, zapraszam na MIDNIGHT TRAIN w wersji 2011, czyli w klimacie balladowym, lekkim, spokojnym, przeciwieństwo oryginalnej wersji, którą kocham dozgonnie, choć wersja 2011 też jest spox, można się pobujać z dziewczyną w świetle księżyca pod wiatą na działce w lipcu przy ognisku i tym podobne. Tak, to taka wersja trochę ogniskowa, ale cóż w tym złego, żeby sobie przy niej podpiec przepyszną kiełbasę zwyczajną na kiju (do hokeja)???

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=J3LDPQpjjVA&feature=related

 

 

LIFE’S STILL BEAUTIFUL!!!

 

THE 36.6 BAND – THE BEST COVERBAND IN THE WORLD!!!

 

 

 

 


oceń
6
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

"ZĘBY" oraz "NA ŻYRAFIE" - 2 pseudo-poems

czwartek, 12 stycznia 2012 12:13

 

ZĘBY”

 

 

Twarz manekina, poszła do kina

Zeszła z wystawy, szukając sławy

A do tej pory, nigdy w amory

Nadszedł dzień trzeci, w miasto poleci.

 

Wpław na deptaku, pławi się w smaku

Lansuje życie, znika w niebycie

Typ manekina, wesoła mina

Damy na niebie, biorą do siebie.

 

Sala kinowa, ustna rozmowa

Z niewiastą piękną, kolana miękną

Treść filmu za nic, a wszystko na nic

Zęby włożyła, lecz nie umyła.

 

 

Mikołaj Maziarz, napisano 27.12.2011

 

 

 

„NA ŻYRAFIE”

 

Maścią cię wysmaruję

Igłą z choinki ukuję

Dopadnę na podłodze

Zostanę, gdy będę w drodze.

 

Spowiję cię w świetle księżyca

Za nami szczęścia granica

W oddali nieznana historia

Przed nami uczucia gloria.

 

Doskoczę do ciebie na szafie

Podjadę w mig na żyrafie

Szyja wydłuży się wszędzie

Dobrze nam razem będzie.

 

Ktokolwiek, kto nie jest tobą

Nie chcę nań patrzeć głową

Nie pragnę już więcej niczego

Dotknij mnie, namów do złego.

 

Kto poczuł raz smak istnienia

Dostąpił snu zagubienia

Zrozumie sens słów przekazu

Z czasem, choć nie od razu.

 

Mikołaj Maziarz, napisano 21.12.2011

 

 

 


oceń
5
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

36.6 BAND - PODSUMOWANIE ROKU 2011

poniedziałek, 12 grudnia 2011 14:45

 

 

Przykro mi bardzo, że znowu to ja będę się wypowiadał w temacie THE BAND 36.6., ale widocznie taka karma w karmniku. Oczywiście cieszę się niezmiernie, nie narzekam, a wręcz lubię. LUBIĘ TO! Wszyscy znacie ten fejs-bukowy slogan-motyw-narzędzie-do-lubienia. Miałem trudny okres w życiu, w którym obraziłem się na „Lubię to” i powiedziałem sobie, że nie zniżę się do tego poziomu i nie będę klikał tego wyżej wymienionego i szczegółowo opisanego. Minęło jednak kilka miesięcy, przeleciało kilkaset gołębi pocztowych nad moją głową, i okazało się, iż wyluzowałem się nieco w tej materii i zacząłem nagminnie klikać i teraz bez przerwy i ciągle coś lubię. Ktoś wpisał jakąś pierdołę, że mu „zimno” wskoczyło i klikam: I like it!, potem patrzę link z utworem nieznanej piosenkarki z Zimbabwe, albo ktoś wpisał komentarz o tym, że jajecznice na truflach należy smażyć na patelni bez ucha od śledzia i znowu: I like it! Zdjęcie kumpel wsadził na fejs z babcią, psem i kotem sąsiada oraz orangutanem w czapce niewidce i barchanowych majtkach i znowu ja klikam, że lubię. Wszystko, kurwa, lubię, ale najbardziej ostatni koncert THE BAND 36.6, albo jak kto woli 36.6 BAND, który dokonał się w Irysie 11 grudnia 2011 roku. Dokonała się tam sytuacja, którą doskonale pamiętam z lat 1995-96, gdy zaczęła się moja fenomenalna przygoda z zespołem. Pamiętam jak autentycznie ludzie jak zahipnotyzowani obserwowali co się dzieje na scenie, byłem tego świadkiem wielokrotnie. Analogiczna sytuacja miała miejsce w ostatnią w tym roku niedzielę w towarzystwie kapeli z korzeniami ormiańskimi, ale już z zakorzenionym duchem polskim, która pokazała wielką klasę po raz kolejny i na pewno nie ostatni. To co zobaczyłem to była prawie zbiorowa histeria i kolosalny podziw dziesiątków ludzi, którzy mieli to szczęście i znaleźli się w Iris Pubie, aby przekonać się o wielkości tych skromnych facetów w liczbie 4.

 

Szczerze mówiąc to nawet za bardzo nie wiem, co mam napisać.

 

Armen Grigoryan – ten Pan to fenomen, dla mnie człowiek z nieopisanym pozytywnym przekazem, fenomenalnym wokalem (tacy ludzie rodzą się raz na 100 lat) i tą niezwykłą ciepłą, rozbrajającą, na w pół uśmiechniętą, autorską miną, z którą na scenie, jeszcze przy niewielkiej pomocy gitary basowej i mikrofonu, tworzy niesamowitą atmosferę, wręcz aurę i miażdży talentem. Zaraża miłością do życia i muzyki, a wrodzona skromność uwiarygodnia w tym, że ten facet urodził się dla muzyki i po prostu nią żyje, nią oddycha i tę jego wiarygodności i naturalność tak bardzo widać i słychać, że rozbraja każdego człowieka, który miał możliwość choć raz jednej zobaczyć go w akcji.

 

Artur Gyurjyan – właściwie to wespół z Armenem Grigoryanem tworzą duet, który zabija na wejściu. Oni są jak jedność, muzycy, ale przede wszystkim ludzie, przyjaciele, którzy rozumieją się bez słów, którzy kochają się jak bracia i uzupełniają w każdym możliwym momencie na scenie i poza nią, a może nawet szczególnie tam? Wieź niezwykła, jakby zostali zesłani w jedno miejsce na Ziemi, aby się spotkać i zacząć tę ich przygodę z muzyką, najpierw jeszcze w kraju macierzystym, a później w naszym, nadwiślanym przybytku polskiego piekiełka. Możemy tylko cieszyć się, że trafili akurat tutaj, a nie do NRD na przykład. Artur Gyurjyan to muzyk fenomenalny, jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów na świecie według mnie (nie boję się tak napisać), a uważam tak nie tylko dlatego, że dużo więcej niż świetnie potrafi grać na swoim instrumencie, ale przede wszystkim dlatego, że jest bardzo prawdziwy i szczery w tym, co robi i tym co oferuje słuchaczowi, czyli to jaki przekaz można dostać od niego będąc pod sceną na jego koncercie. To widać jak na dłoni, że ten facet urodził się z gitarą i gitara jest jego przeznaczeniem.

 

Chciałbym zwrócić uwagę, iż bardzo wartościowym i godnym podziwu uzupełnieniem tej znakomitej dwójki są panowie Michał Rodzeń (perkusja) oraz Jacek Subociałło (klawisze). Świetne partie solowe podczas ostatniego występu!!! Naprawdę zagraliście na wysokim poziomie, co było widać po reakcji publiczności.

 

W podsumowaniu: będzie smutno bez Was, bo przyszedł czas świątecznej masakry handlowej, a Wy powrócicie dopiero w styczniu 2012. Pozostaje czekać na kolejne utwory, które zostały zarejestrowane podczas ostatnich koncertów i które znajdą się na znanym wszystkim kanale youtube.com już zapewnie całkiem niedługo.

 

Pozdrowienia dla Mistrza Densu Spod Sceny – czyli dla Staszka, który jest największym luzakiem, jakiego spotkałem w ostatnim czasie. Tak wywijał hołupce, że zahaczył o stolik brydżowy, stolik się wypieprzył, chipsy z koszyka poszły na trotuar, ale ten nadal tańcuje, a styl prezentowany był tak miażdżący, że po prostu szacunek i podziw. Ten miły gość jest nieodłącznym, dodatkiem do występów w Irysie i mówię to z pełnym szacunkiem i powagą, bo to gość niesamowity. Lubię ludzi, którzy zawsze są sobą i nie przejmują się nikim i niczym. Być do końca sobą – to myślę największa wartość. Sam zawsze staram się takim być dlatego na koniec klikam z pełną świadomością:

 

MISTER STASZEK: LUBIĘ TO!

 

ARTUR GYURYJAN: LUBIĘ TO!

 

ARMEN GRIGORYAN: LUBIĘ TO!

 

MICHAŁ RODZEŃ: LUBIĘ TO!

 

JACEK SUBOCIAŁŁO: LUBIĘ TO!

 

I jeszcze dodam, że lubię również sam siebie, ponieważ należy się lubić, nawet kochać i wtedy życie jest naprawdę piękne!!!

 

MAZIK MOTHERFUCKER: LUBIĘ TO!

 

Take care yourselve(s)!!!!

 


oceń
4
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

36.6 BAND - REFLEKSJE CIĄG DALSZY

czwartek, 17 listopada 2011 15:05

 

Chciałbym przekazać od siebie coś nad wyraz znaczącego wszystkim fanom coverowej kapeli 36.6 BAND. My, pospolici zjadacze chleba razowego, znamy ich przede wszystkim i głównie z grania utworów innych wykonawców. W tym są świetni, wiadomo od zawsze. Prawdopodobnie najlepsi w Polsce oraz na Madagaskarze i w Sudanie Płd. Natomiast zachęcam wszystkich, którzy przybywają do Irish Pub na ulicę Miodową w Warszawie tudzież do Pubu Lolek (miasto: analogicznie), aby czym prędzej, jeżeli przez niedopatrzenie nie uczynili tego dotychczas, zapoznali się z ich autorskimi kompozycjami, które z tego co mi wiadomo, ukazały się jak dotychczas na 2 (słownie: dwóch) płytach długogrających, choć to pojęcie względne czym tak naprawdę jest płyta długo- a czym krótko-grająca. Pierwszą z nich jest „long-play” MIDNIGHT TRAIN (rok 1996), który dystrybuowany był właściwie w formie kasetowej – w tamtych czasach jeszcze jak najbardziej obowiązującej, a na której znalazło się 7 autorskich kompozycji oraz  4 covery. Razem jedenaście – dlatego „long-play”, nie inaczej. Wokale w języku angielskim.

 

Drugą i ostatnią jak dotychczas była produkcja powstała w 2003 roku pt. DZIEWCZYNA Z REKLAMY, na której po pierwsze zespół śpiewa – PO POLSKU (teksty własne oraz aktora Piotra Pęgowskiego, znanego szerokiej publiczności jako Krashan z serialu Zmiennicy), a po drugie są tam tylko i wyłącznie kompozycje autorskie, bez utworów innych wykonawców. Tutaj mamy tak zwany „short-play” (chyba takie pojęcie nie funkcjonuje, ale od dzisiaj zafunkcjonuje), czyli płytę zawierającą 6 kompozycji autorstwa Artura Gyuriana i Armena Grigoriana, mózgów artystycznych zespołu. Na temat tej płyty nie wypowiem się, ponieważ dopiero co wpadła mi w ręce i jeszcze nie mam wyrobionego zdania. Myślę, że jak przesłucham ją 1387 raz, będę w tej kwestii bardziej wiarygodny. Na pewno godne podziwu, choć na pewno nie wszystkim się to spodoba, jest to, że Panowie śpiewają w języku polskim z akcentem/nalotem ormiańskim, co jest dość kontrowersyjne, aczkolwiek świadczy o dużej odwadze. Za to plus i to dodaje specyficznego klimatu i uroku całej produkcji.:-D

 

Wróćmy do clue audycji pisanej o zespole z czasów, gdy byłem licealistą, a potem studentem, aby następnie stać się pospolitym kimś tam whatever.

 

MIDNIGHT TRAIN – płyta w stylistyce wiązanej. 7 utworów w konwencji bluesowo-santanowskiej w zestawieniu z hard rockowymi kompozycjami, z których najmocniejszą gitarowo jest utwór HARD TO END, jeden z najlepszych utworów na płycie według mnie. Wiadomo jakim wpływom poddany podczas swego szczęśliwego dzieciństwa (wygląda chłop w każdym razie na dopieszczonego) gitarzysta, kompozytor i wokalista Artur Gyurjan i stąd utwory takie jak instrumentalny ON THE WAY (jedyny w obecnej setliście zespołu) albo tytułowy MIDNIGHT TRAIN nie dziwią nikogo. Także Ballada LUCKY MAN jest bardzo ciekawą kompozycją, choć ciężko ją jakoś jednoznacznie określić, ale jest to jeden z najjaśniejszych punktów całej produkcji. Poza tym lekko rockowe w stylu „hard” kawałki GAMBLIN HOUSE oraz YELLOW CAT także trzymają poziom, a osobiście darzę szczególnym sentymentem utwór „o żółtym kocie na deszczu”. Jakoś tak fajnie wpada w ucho, albo do ucha, jak kto woli i od lat wielu słucham tej płyty z własnej, nieprzymuszonej woli, co może i jest ciekawe, ale przypuszczam, że niestety płyta nie zatoczyła szerokiego kręgu odbiorców, choćby ze względu na pubowo-garażowy charakter zespołu – choć umiejętności predysponują do grania na wielkich stadionach, to widocznie nie było dane, przynajmniej nie w tym życiu. Ale z drugiej strony czy ich to by w ogóle interesowało? Widać, że granie w małych klubach sprawia im kolosalną przyjemność i Panowie: jesteście spełnieni, szczęśliwi i radośni, kiedy się na Was patrzy.

 

Dobra. Słuchajcie, oni wcale nie są tacy dobrzy, po prostu grają od wielu lat z „play-backu” hehe. Kurcze, obiecałem, że się nie wygadam... Panowie, sorry, sorry Winnetou!

 

W związku z tym, że się pośmialiśmy, był żarcik okolicznościowy (można się śmiać, a nawet trzeba) to powrócę do clue mojej wypowiedzi. Najważniejszym aspektem w całej twórczości zespołu jest moim zdaniem utwór MIDNIGHT TRAIN. Takie utwory nie powstają co dzień i niewielu ludziom, zespołom udaje się skomponować podobnie ponadczasowe kompozycje. Tak trafionych dźwięków nie zdarza się wyprodukować ot tak sobie. Zastanawiam się tylko, dlaczego nikt do kurwy nędzy (mięsem rzuciłem dla podkreślenia znaczenia słów:8) nie zauważył tego dotychczas. Ten utwór wyprzedza o 3 długości pozostałe kompozycje zespołu, ale nie dlatego, że te pozostałe są słabe, nie. Nie są, ale MIDNIGHT TRAIN jest fenomenalny, niepowtarzalny i genialny, co wiedziałem od zawsze, czyli od dnia, w którym kupiłem od zespołu 36.6 BAND płytę za 10 zł, po czym wyszedłem z Irysa, odpaliłem ją w samochodzie i zwariowałem na punkcie tego songu. Nawet nie chciałem wierzyć na początku i myślałem, że jest to cover. Serio. Panowie, ten utwór to wiśnia na torcie. Powinniście zareklamować go na cały świat, a przynajmniej powinniście grać go na każdym koncercie jako wizytówka zespołu. To powinno być Wasze intro rozpoczynające każdy koncert. Tak właśnie sądzę od lat piętnastu i nic się w tej materii nie zmienia. MIDNIGHT TRAIN to utwór, który według mnie mógł, albo jeszcze ciągle może, utorować zespołowi drogę do nieśmiertelności (mocno pompatyczne, ale jakoś tak mi się to stwierdziło). I napiszę jeszcze skąd to wszystko wiem. Otóż mam kilka, kilkanaście może ulubionych utworów jakie kiedykolwiek powstały, a wykładnikiem ich niesamowitości jest to, że po wysłuchaniu po raz dwa miliony siedemsetny taki song nigdy mi się nie znudził i zawsze, gdy go słyszę, czuję pewną siłę do życia w sobie. Czuję, że mnie cały czas inspiruje i daje wiarę, że to wszystko ma jakiś sens.

 

Więc reasumując: Wszystko przed Wami, Panowie (+ jedna Pani Ładna z ładnym  głosem)! Powodzenia! Jesteście młodzi duchem więc nie widzę przeciwwskazań do dalszego rozwoju. No z takim potencjałem to wręcz konieczne. A jak Wam się nie chce, to i tak będę w Irysie Was dopingował (oczywiście będąc na dopingu: piwo, skręt, dopalacze, wódka, wino etc).0:-)

 

Jednakże, zachęcam Was do nagrania kolejnej autorskiej płyty. Służę literacką pomocą i powiem więcej: chętnie napisze dla Was fenomenalnie trafione teksty w języku polskim, które pasują do stylistyki muzyki jaką stworzycie. Możecie mnie trzymać (rękoma, nogami) za słowo!

 

Na koniec, cóż, będzie jednak kilka spostrzeżeń po kilkunastokrotnym odsłuchaniu płyty DZIEWCZYNA Z RELKAMY. Na ten dzień 2 utwory: NOC W NOC oraz WSPOMIENIE. Piękne są, cóż tu dodać więcej. Koniec spostrzeżeń.

 

Tutaj by się przydało mp3 MIDNIGHT TRAIN, ale niestety nie posiadam.

 

Pozdrowienia i do zobaczenia!;-P

 


oceń
8
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

36.6 BAND - MÓJ POWRÓT PO LATACH

wtorek, 08 listopada 2011 14:36

Niniejszym, ja, skromny chłopak, literat w czapce i szalu, chciałbym pozdrowić serdecznie i złożyć mega podziękowania dla zespołu 37.9 BAND (stan podgorączkowy) za dwa wieczory zaliczone w krótkim odstępie czasowym: 4.11. Lolek (Lolek to potoczna nazwa na „skręta”) i 6.11. Irys (jak mawiał mój przyjaciel Leszek Schmidt - Rest In Peace Since Nov’2010). Te dwa magiczne wieczory były czymś dla mnie absolutnie wyjątkowym, ponieważ powróciłem do stanu ducha z połowy roku 1995, a był to rok w którym po raz pierwszy znalazłem się w pewną letnią niedzielę na Miodowej i od tamtej pory nic już nie jest takie samo. Wtedy zespół funkcjonował jako trio (with Arek on drums – regards to you, mister.) i był to fenomen na tak wielką skalę, że ludzie przychodzący co tydzień na koncert prawie klękali w szoku po zobaczeniu tego, co się tam wtenczas działo. To była magia, której nigdy nie zapomnę. Ze szczególnym pietyzmem chciałbym ucałować Mr. Artura, który ciągle i nieustannie wymiata na wieśle, jak sprzątaczka u mnie w podstawówce na szczotce i mopie. Know, man, always On The Way!!! Dzięki za CD – odsłuchałem od razu po przyjściu do domu i wypowiem się przy następnej nadarzającej się okazji. Nie mogę zapomnieć, a wręcz nie potrafię o sobotniej czapce ala Samuel L. Jackson z filmu Jackie Brown – Monsieur Armen – Brawo!!! Ten image, bass i wokal jest na pełnym wypasie, tak trzymać!!!!! Poza tym styl bycia na scenie jest tak niezwykle luźny, że wskazane by było nakręcić reportaż i wyemitować go potem w serii „Najbardziej wyluzowani i pozytywni ludzie świata”. Brawo Panowie, nic się nie zmieniliście! Szacun.

 

W związku z tym postanowiłem niniejszym zacytować fragment prozy pewnego angielskiego prozaika:

 

„Once upon a time when there was a beautiful Sunny Day, one Lucky Man was on a Midnight Train to Las Vegas afterwards, straightly On the Way to his better life in another Gambling House, which was his addiction but deeply rooted destiny as well…And suddenly there appeared a small, Yellow Cat on a railway track and it was kinda impulse ‘cos at that moment he understood that the most important in our lives is love, passion and not particularly losing his money from day to day. Yellow Cat in the rain saved his life, indeed. (...) 

 

Ciekawe kto załapie hehe proszę nadsyłać propozycje na adres....itp

 

Nie mógłbym również nie pozdrowić Mrs. Alicji on vocals, która fenomenalnie śpiewała w piątek 4.11. i która miała taki piękny, marketingowy (cytat z artysty), tiny navel... Woman, you move me (according to vocal abilities certainly…)

 

Overwhelming fuckin’hello to my brother Jarek, z którym zaliczyłem oba ostatnie występy i z którym od października 1996 rozumiemy się bez słów.

 

A na koniec taka osobista dygresja: mój przyjaciel Leszek Schmidt (ten od Irysa) akurat był również stałym bywalcem koncertów 36.6 BAND. W listopadzie mija pierwsza rocznica jego śmierci. Baw się dobrze na górze, Sir!

 

I żeby nie było wątpliwości. Tego Midnight Train to Wam nie odpuszczę. Będę marudził aż będziecie mieli mnie tak dosyć, że w końcu to zagracie w 2019 roku hehe

 

Take care and See Ya on the road!!!

 

 


oceń
5
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

MIRABELLA - W SPRZEDAŻY OD 8 SIERPNIA 2011

wtorek, 04 października 2011 12:32

 

TUTAJ MOŻNA SIĘ DOKŁADNIE ZORIENTOWAĆ O CO CHODZI W TYM ZAMIESZANIU LITERACKIM BY MIKOŁAJ MAZIARZ I ZAOPATRZYĆ W MOJĄ DZIEWICZĄ POWIEŚĆ:

http://www.piszesie.pl/katalog-ksiazek

MOŻNA JĄ KUPIĆ RÓWNIEŻ W WARSZAWIE W KSIĘGARNI NAUKOWEJ "PRUS" NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU VIS A VIS UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO.

JAK NAJBARDZIEJ ZNAJDZIECIE JĄ NA www.merlin.pl

OCZYWIŚCIE, ŻE TAKŻE W KSIĘGARNI INTERNETOWEJ "GANDALF"

http://www.gandalf.com.pl/b/mirabella/

ORAZ NA WIELU, WIELU INNYCH KSIĘGARNIACH INTERNETOWYCH ORAZ STACJONARNYCH. W TYM OSTATNIM PRZYPADKU AKURAT JEST W TEJ CHWILI JESZCZE OGRANICZONA DOSTĘPNOŚĆ, ALE Z CZASEM SYTUACJA SIĘ UNORMUJE I BĘDZIE MOŻNA ZAKUPIĆ JĄ BEZ PROBLEMU W KSIĘGARNIACH W CAŁYM KRAJU.


oceń
15
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

15.09.2011

czwartek, 15 września 2011 16:21

 

POZYTYWNE MYŚLENIE

 

Ewidentnie pozytywne myślenie daje efekt powodzenia. To sprawdzone w każdym przypadku i szerokości geograficzno-historycznej. Szeroko zakreślony rycerskim łukiem plan na kolejne X dni określa, że jeżeli będziemy bardzo pewni i zdeterminowani oraz bardzo uwierzymy, to stanie się faktem wszystko, co w naszej wyobraźni zostanie stworzone i podtrzymane przez kolejne couple of days. Opracowania psychologów i otwartych na taką hipotezę naukowców mówiące o niespotykanych możliwościach ludzkiej podświadomości to nic innego, jak opisanie takich procesów, które mogą doprowadzić do uzyskania stanu spokoju wewnętrznego, poczucia wdzięczności i szczęścia, a to już jest pozycja wyjściowa do osiągnięcia najwyższych celów. Wizualizacja w tym stanie przeprowadzana regularnie spowoduje piorunujący efekt. Generalnie wizualizacja to wpływanie na własną podświadomość, a ona jest odbiciem wszystkiego tego, co za chwilę, bądź za czas jakiś zdarzy lub pojawi się w naszym życiu. Wielokrotnie sprawdziłem i to działa zawsze, kiedy tylko uzyskamy odpowiedni stan umysłu, zbudujemy w sobie wiarę, ale przede wszystkim uwierzymy, że to coś już należy do nas albo że dana sytuacja jest już teraźniejszością. Udało mi się wielokrotnie taki stan uzyskać. To piękne odkrycie. Naprawdę to niesamowite odkrycie. Brawo, Jasiu!!! Ale także czasami tego stanu osiągnąć nie mogę, bo akurat mam gorszy okres (choć nie jestem kobietą) i wtedy muszę używać Always Look On The Bright Side of Life.

 

W przypadku bohatera niedrukowanej powieści Mikołaja Maziarza pt. Dziennik Desperata sprawa wygląda właśnie zgoła inaczej. Widocznie nie stosował wizualizacji pozytywnej, ani podpasek i nie znał też Anny Patrycy. Spróbujcie się wciągnąć (po linie) (lin-taka ryba), a możliwe, że kiedyś powstanie taka właśnie sobie książka wysokich lotów. Piszę na wysokim poziomie, a nawet jeżeli ktoś myśli inaczej, jest w mylnym błędzie. To wszystko zaś gwoli przypomnienia, że od niedawna jestem pisarzem i w związku z tym prezentuję szacowny fragment, który jest niezwykle ambitny. Od zawsze, w pewnym sensie, jestem także rebeliantem. Właśnie sobie to niedawno uświadomiłem. Rebeliantem obyczajów i zachowań, które nie przystoją. Ale łamać stereotypy to naprawdę wspaniała rola, którą zawsze będę odgrywał ku uciesze własnego „ja” oraz tych, którzy mnie dobrze rozumieją, a często wystarczy jedno spojrzenie. Oto fragment powieści pt. „Dziennik Desperata”.

 

Czyta: Zygmunt Wallenxdorphenstern 

 

„DZIENNIK DESPERATA”

 

„Poniedziałek 12.09.2011-09-12 godzina 9.17

 

Nie ma niczego pozytywnego w zdruzgotanym zwierciadle jego duszy. Gdyby tylko chciał, ale nie chce i nikt nie zmusi jego. Ustawicznie upierał się przy pełnym duszy zanurzeniu i dopiął swojego poddańczego celu. Został w świecie podwodnego odmętu niezrozumienia własnego wnętrza. Do końca wierzył, że tylko pełne odejście jest w stanie dać mu spełnienie. Do kresu dnia, aż po wierzchołek nocy i tak stawał się z dnia nadzień czymś czego tak naprawdę od dnia urodzenia nie pojmował. Labirynt koślawych myśli skierowany autodestrukcyjnie na samego siebie odbierał mu ostatnie promienie słońca, które zatarte śladem czasu znikały jeden po drugim.

 

Systematyczne dążenie. Ktoś dochodzi tam, gdzie znaleźć chce się z własnej, często nieświadomej woli. Ci, którzy świadomie wybrali zakończenie, będą wiedzieli więcej znacznie wcześniej. Czy ktoś zna zakończenie?

 

Zaiste...

 

Wtorek 13.09.2011 godzina 17.09

 

Wysuszywszy sweter przy pomocy suszarki z przegryzionym przez psa kablem zasilającym przywołał plik myśli z tajemniczą zawartością. Kartoteka jego mózgu ułożyła dane. Równiusieńko plik za plikiem. W przypadku wirusa, który może nawiedzić w każdej chwili, zakończenie okaże się druzgocącą klęską. Skończy jak zabity przez samego siebie człekokształtny były mąż i ojciec, którego dzisiaj nic już nie uratuje. Ale czy na pewno jest bez szans? Czy na dwieście osiemdziesiąt procent nie ma dla niego ratunku?

 

Otworzył butelkę i nalał sobie kilka procent w znienawidzoną szklankę, której nie mył od czterech miesięcy. Mech zarastał wszędzie, a glony i chwasty pokryły jego podświadomość. Zatracił wszelkie instynkty. Dlaczego wszyscy się na niego uwzięli?

 

Trzasnęło na klatce. On tego nie usłyszał. Był jak dziecko we mgle...

 

Środa 14.09.1410

 

Wreszcie przełom w wiadomej sprawie. Niewiarygodne jak trudno żyć i jednocześnie nie skłaniać się ku odejściu, pomimo stanu zabicia jego wnętrza i okalającego jego ciało wiatru. Pijane strachy na wróble zaczynały słaniać się na nogach, a przelatujące bociany czarne przemalowywały się na białe, aby uniknąć nazwania ich parszywymi murzyńskimi czarnuchami. Apartheid w środowisku zwierząt wycisnął ogromne piętno na poszczególne gatunkach i dopiero Nelson Bocian z Johannesburga odważył się przeciwstawić i wyklekotać głośno swoje zdanie 14 września 1410. To już dzisiaj. Transmisja bezpośrednia w systemie pay-per-view na platformie MAZZ TV. Koszt transmisji 23 kopiejki.

 

Mamy rok 1410. A mówią, że...no właśnie.”

 

TO BYŁ PIERWSZY I OSTATNI ODCINEK NIEDRUKOWANEJ POWIEŚCI.

 

 

PIENIĄDZE i radość z ich posiadania, a poczucie szczęścia

 

W kwestii zadowolenia i pieniędzy, które powinniśmy zarabiać, aby czuć się bezpiecznie mam pewne przemyślenia, którymi się teraz z Wami podzielę.

 

Wydaje mi się, że coś takiego jak permanentne zadowolenie z pewnego poziomu stopy życiowej to iluzja. Każdy powinien korzystać z życia na poziomie takim na jaki go w danym momencie stać i nie powinien martwić się tym, że nie ma pieniędzy, aby sobie kupić PRZEDMIOT A, na którego to stać jego sąsiada albo przyjaciela. Problem człowieka polega na tym, że on ciągle chce więcej i nie potrafi ten biedny człEK docenić tego co ma, a niejednokrotnie ma bardzo wiele. Przykładam godnym do naśladowania jest przysłowiowy (I lov this word) bezdomny, który uważa się za szczęśliwego człowieka, ponieważ wewnętrznie jest naprawdę szczęśliwy i nie potrzeba mu niczego więcej ponad podstawowe wyżywienie i bezpieczny nocleg. Mając problem z tym, że wiecznie nie starcza do „pierwszego” to wniosek jest taki, że człowiek powinien żyć na poziomie takim, aby do „pierwszego” mu zawsze spokojnie wystarczało. Może przecież sprzedać samochód – od razu dajmy na to 10.000 do kieszeni plus każdego miesiąca na paliwie 400 plus uniknięcie opłat eksploatacyjnych, ubezpieczenia – w ciągu roku to dodatkowo minimum 1000. Razem w ciągu roku na tym wszystkim zysk to ok. 5000-6000. To już nie mało – są 2 tygodnie na Krecie (taki preparat do przepychania wanny) na ZWEI personen non grata. Oprócz tego przecież, aby uniknąć życia na krawędzi własnych możliwość (zauważcie, że większość osób tak czyni i bez względu na to czy ich miesięczny dochód na rodzinę to 5000 czy też 10.000) zawsze twierdzą, że nie mają pieniędzy i że brakuje im do pierwszego dnia miesiąca. Ale widać jak na spoconej dłoni, że człowiek naprawdę jest głupi jak but z prawej nogi, ponieważ sam tworzy sobie problemy i pakuje się w stan zawodu i zniechęcania tym, że nie może czegoś mieć. Oczywiście w kapitalizmie oprzeć jest się znacznie trudniej niż np. w latach 80-tych i to stanowi wielki problem dla ludzi, których podświadomość jest nieustannie manipulowana. Tak to prawda, że dookoła każdy ma coraz więcej zabawek, coraz więcej ludzi jeździ coraz nowszymi modelami samochodów i coraz więcej ludzi wakacje spędza na Majorce, Karaibach, a nie na Mazurach pod namiotem. To niszczy nasze poczucie spokoju – zaburza stan zadowolenia z tego, co mamy. Teraz kwestia czy się temu poddamy, czy jak Ci nieliczni, będziemy twardo stąpali po ziemi i nie damy się pogrążyć.

 

A czego człowiek nie musi koniecznie mieć? Nie musi na przykład koniecznie mieć Internetu (w pracy wystarczy, można nie mieć w ogóle – to naprawdę nie jest tragedia), kablówki (da się przeżyć bez 188 programów) oraz komórki (nie jest prawdą, że bez niej nie można się obejść). To miesięcznie około 200-300 zł. Takich przykładów można mnożyć, a podsumowując jestem pewien, że szczęście jest tak naprawdę kwestią świadomości i wyboru, a także pokory, docenienia tego, że jest się zdrowym, ma się głowię pod dachem, spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego na brak pieniędzy narzekają często Ci bardzo bogaci? Mózg. Mentalnie posiadają braki i zawsze będzie mało, aby poczuć się dobrze z samym sobą. Ale na szczęście są też jednostki, które potrafią docenić i nie popadają w psychozę, którą inni sami sobie wywołują. U mnie to tak na przemian. Też widocznie jestem głupi w pewnych momentach, ale mam tego potem świadomość i dążę do ulepszenia istotnych sfer mojego życia. Staram się w każdym razie i to bardzo very mać.

 

A wracając do telefonu komórkowego. Załamujące jest, że próby udowodnienia mi, że najważniejsze w moim życiu jest posiadanie komórki z 20.000 minutami dziennie do wszystkich sieci rybackich oraz że usługi bankowe, które opanowały to miasto są mi potrzebne do szczęścia (a tak naprawdę są tylko po to, aby mnie kontrolować) – jest koszmarnym wpływaniem na świadomość mas, które są już tak ogłupione, że brną w to całe gówno coraz głębiej bez świadomości czynienia sobie samemu wielkiej szkody. A potem właśnie jest problem, że znowu brakuje kasy, choć czy zarabiałeś 1500 czy 9000 sytuacja w zasadzie pod tym względem się nie zmieniła.

 

A jakby tak uruchomić pozytywne myślenie?

 

Tak, z tym, że w niektórych przypadkach o pozytywne nastawienie rzeczywiście ciężko, szczególnie, że Ci, o których za chwilę napiszę. mają bezpośredni, bardzo destrukcyjny, negatywny wpływ na moje życie. Oto oni. Take this out!

 

KIM JEST POLITYK?

 

Polityk to największe ścierwo. Są przypadki większego lub mniejszego skurwienia, ale według badań Komisji ds. Skurwienia Politycznego wskaźnik ześwinienia SP/WZ w przypadku 68% posłów i senatorów oscyluje między 14, a 17 punktem w dwudziestostopniowej skali Waldemara P. Acana.  30% to poziom 18-20 points, natomiast 1,5% polityków mieści się w tej skali między 4 a 13 points, natomiast 0,5% może pochwalić się wynikiem poniżej 3 pkt. SP/WZ. Takich szukać ze świecą przysłowiową w stogu siana. Niestety prawie wszyscy mają w swojej głowie siano końskie. Kochani Polscy Politycy! Otóż dla mnie jesteście mniej niż bezwzględne „0”. W związku z nadchodzącymi wyborami życzę Wam Szanowni Okradacze Naszych Kieszeni wszystkiego najgorszego, co może Was spotkać (urwana spłuczka, złamany nos, wyrwana dupa, skręcone płuco etc.) po tym, jak na kolejne 4 lata znajdziecie się na bezpiecznym fotelu posła RP, który na posiedzenia parlamentu stawia się sporadycznie, a pieniądze za nieobecność chętnie pobierze. Mam politykę w poważaniu wysoce głębokim. Chodzi o przysłowiową (uwielbiam wyraz) dupę. Dupa to część ciała, która odpowiada za głęboki poważanie. Myślę, że jeśli ktoś wreszcie podłoży ładunek na Wiejską nie będzie to zupełnie irracjonalne. W razie dywersji służę granatem, a nawet głęboką czernią. Czarno widzę generalnie sytuację, w której powinienem spełnić obywatelski obowiązek i koniecznie iść na wybory. Motywuję się tym od wielu lat i głosuję jako mieszkaniec miasta stołecznego Warszawy na tak zwane subiektywnie mniejsze zło. To mniejsze zło ciągnie się za mną od wielu lat. Powstaje pytanie: Kiedy będę miał możliwość zagłosować na WIĘKSZE DOBRO? Pytam: kiedy przyjdzie dzień, w którym pojawi się w Polsce polityk, partia, która nie będzie kłamać podczas kampanii wyborczej? Nierealne? Owszem - utopia. To co wygłaszają liderzy partii oraz ich prawe ręce, nogi oraz penisy i kompatybilne z nimi pochwy - to zakrawa na kabaret. To jest tak skrajnie śmieszne, że można się zaiste porzygać. Nie wierzę w ani jedno słowo, które płynie z ust polskiego polityka. Szkoda mi ludzi, którzy emocjonują się doczesną kampanią. Naprawdę nie ma się czym podniecać, bo i tak jesteśmy potrzebni tylko po to, aby oddać głos na podstawie śmiesznych do granic możliwości pustych obietnic, a potem każdy polityk, K-A-Ż-D-Y, ma nas w opisywanej powyżej tylnej części swojego wiejskiego ciała. Tak, wydaje mi się, że z czasem nowo upieczony poseł przechodzi koszmarną wiochą i staje się świnią, która za wszelką cenę trzyma się swojego koryta. A ten, który siedzi tam od 10 lat bądź i są przypadki, że niektórzy siedzą po 15-20, to skrajny przypadek wykorzystania Państwa dla własnych celów, finansowych oraz informacyjnych, co piętnuję stanowczo, ale nie będę nazwisk wymieniał, bo sami możecie sobie ustalić. Wystarczy prześledzić listy wyborcze z ostatnich 20 lat. Widać z nich jednoznacznie jacy ludzie siedzą tam najdłużej i jak zmieniały się strony na które przechodzili. Ugrupowań wszelkich nie szanuję w mniejszym lub większym stopniu. Mocno boli mnie to, że znowu będę musiał głosować na mniejsze zło. Osobnym tematem jest aktualna opozycja, ale na szczęście na ten temat to już naprawdę nie chce mi się pisać. Kumulacji takich ufoludków w jednej partii dawno w Polsce nie było, a może nawet to pierwszy taki przypadek. W sobotę złożę wieniec pod biurem poselskim. Będzie to bukiet z załączonym doń darmowym zaproszeniem na leczenie psychiatryczne w szpitalu na Saskiej Kempie. Beato z Albatrosa, Tyś Jedyna! Jedyne czego żałuję to to, że zaproponowana mnie przez REJTAN współpraca w kwestii promocji mojej książki jednak nie doszła do skutku. Nie przeszedłem weryfikacji poglądów!!! Otóż, aby promowało Cię wydawnictwo Rejtan, które wydaje Gazetę Polską, musisz mieć poglądy „skrajnie prawicowe”. A już myślałem, że jednak mnie będą promować heheheheh. O mały włos nie stałoby się coś naprawdę przezabawnego, ale może i dobrze, bo jak znalazłbym się na stronie owej księgarni internetowej obok skrajnie szacownych prawicowców (nazwisk przez grzeczność nie wymienię), musiałbym zmienić nazwisko, miejsce zamieszkania oraz wstydziłbym się wyjść na ulicę. Nie mówiąc od tym, że musiałbym usunąć z domu wszystkie lustra, aby nie musieć rano patrzeć sobie samemu prosto w oczy. A tak to jedno lustro jeszcze stoi... w sumie nie wiadomo po co.

 

A kto czytał „Mirabellę” ten wie, jakie zdanie napisane jest w toalecie pewnej restauracji i kogo może dotyczyć.

 

Dlatego mogli promować moją książkę, bo wtedy paradoksalnie mielibyśmy „his own goal”.

 

A Tadeusz Rejtan ma swoją ulicę na Mokotowie. Tadeusz Rejtan from EMOKAH GATES.

 

PODSUMOWANIE:

 

1. Szkoda czasu, zdrowia, pięknego dnia na polityków. BEZ WZGLĘDU NA SZYLD I KOLOR FLAGI.

 

2. Partie różnią się tylko wskaźnikiem SP/WZ oraz kumulacją ufoludków na metr kwadratowy. Poza tym to jeden burdel. Wniosek był to może nie nazbyt oryginalny, ale przed 9 października moim obowiązkiem obywatelskim, takim samym jak moje uczestnictwo w wyborach, jest przypomnieć o tym i napiętnować. Nazwisk nie wymienię.

 

3. Moja powieść pt. DZIENNIK DESPERATA w księgarniach w 2078 roku.

 

NA KONIEC: WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI URODZIN KOCHANA OKTAWIO FROM THE U.K.!!!! ZDROWIA I SPEŁNIENIA MARZEŃ W ZOSTANIU ARTYSTKĄ SCEN ŚWIATOWYCH. WIESZ, ŻE WIERZĘ W CIEBIE I ZAWSZE POWTARZAM: SPEŁNIAJ SWOJE MARZENIA KAŻDEGO DNIA!!! HAPPPY BIRTHDAY FROM MIKUŚ AND THE REST OF THE FAMILY. TAKE CARE!!!serce

 

 

 


oceń
6
0

komentarze (8) | dodaj komentarz

WYGIBAS 2011

środa, 10 sierpnia 2011 13:45

 

Minęło całkiem mnogo czasu od kiedy napisałem z sensem na tym blogu choć dziesięć zdań i podzieliłem się tym z Wami, moimi Czytelnikami. Teraz acces do niej ma już większe grono moich przyszłych czytelników, ponieważ od pewnego czasu moja strona stała się jednakowoż dostępna dla szerszego gremium internautów poprzez umieszczenie tak zwanego link’a do niej na stronie mojego wydawcy oraz na okładce mojej książki, której tytuł wszyscy znacie, bo tak Was wszystkich bardzo zachęcam i namawiam do jej przeczytania. Debiutant ze mnie oto taki, że zupełnie nie przejmuję się i wierzę w pozytywny ciąg dalszy w kwestii takiej co też dalej zdarzy się z „Mirabellą”, ponieważ to co robię jest tak stuprocentowo spójne z moim wnętrzem, i tak to wszystko mi wychodzi naturalnie, spontanicznie i szczerze do bólu, że aż wydawca napisał o mnie, że podczas redakcji tekstu byłem odporny na sugestie redaktora prowadzącego, wierząc bezgranicznie w to co mam do przekazania oraz w mój własny, niepowtarzalny styl, którego za nic w świecie zmienić bym nie pozwolił. I naprawdę mogę nie być pewny stu innych spraw w moim życiu, ale akurat pisanie historii prozą to czynność, która wychodzi mi niemal automatycznie, a pisząc książkę pierwszą, potem drugą, za chwilę kolejne dwie, albo trzy, nie myślę w trakcie, co dalej się wydarzy. Bawię się rozwojem akcji i poniekąd czuję się sam tak, jakbym ową książkę „pisząc czytał” delektując się rozwojem zdarzeń i nie znając praktycznie do samego końca co się wydarzy w kolejnym rozdziale. To po prostu samo się dzieje i to jest najwspanialsza rzecz jaka w życiu mnie spotkała w kwestii możliwość robienia tego, co sprawia mi największą radość i jest paradoksalnie dla mnie najprostszą dziedziną jaką mógłbym się zajmować. Chciał nie chciał zostałem z zawodu pisarzem powieści o wielorakiej tematyce, a to sprawia, że życie naprawdę staje się jeszcze piękniejsze. Cudowniejsze nawet jest to bytowanie niżli jestestwo podczas mojego ostatniego pobytu w sklepie spożywczym Biedronka. Biedronka Siedmiokropka – tak fachowo nazywa się ten owad. W czasach kiedy byłem małą dziewczynką mówiono mi, iż ma ona tyle lat, ile czarnych kropek na pomarańczowym, bądź czerwonym grzbiecie. Okazało się po 30 latach, że ona zawsze ma ich siedem, tak jak siedem życzeń, które spełniał Kot Rademenes w filmie Siedem Życzeń z udziałem Wandy Kwietniewskiej na przysłowiowym wokalu. Zastanawiam się dlaczego właściwie tak bardzo lubię słowo „przysłowiowy” i dochodzę do wniosku, że uwielbiam korzystać z powyższego wyrazu w sytuacjach pozornie nieadekwatnych, aczkolwiek mnie śmieszących z przyczyn niewyjaśnionych. Kot, Pani Wanda oraz Biedronka Siedmiokropka to niezwykle interesujące postaci, które napotkałem na swojej drodze podczas moich dotychczasowych przygód na tej naszej glebie żyznej. Kot symbolizuje, że lubię sporadycznie dostać kota – interpretacja należy do czytelnika. Pani Wanda od kiedy pamiętam była utalentowana wokalnie i wraz z jej Bandą Na Instrumentach szarpano-uderzanych dostarczała radości mnie samemu, ale także społeczeństwu naszego kraju, które w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia (ale to dostojnie brzmi) wypełniało swe szare dni muzyką płynącą w eter z radioodbiornika Unitra. Pani Wanda symbolizuje sytuację, że pewna dawna znajoma mojej babci Helenki, która to moja ukochana grandma znajduje się w Niebie, czyli sympatyczna Pani Wanda z Naszej Spółdzielni Mieszkaniowej, wraz z zarządem tejże spółdzielni z Prezesem na czele (sorry, Prezesie, że nie zaszczyciłem swoją osobą komisji sprawującej nadzór nad przebiegiem obrad, ale kompletnie mi to nie leżało)  z wielką radością zapatrują się na wywieszenie plakatu reklamującego moją powieść w gablocie ogłoszeniowej. Pani Wanda (tylko teraz która?) symbolizuje więc gablotę. Nie jestem freak’iem motoryzacyjnym, w poważaniu najgłębszym mam zasadniczo ile „kucy” ma dany pojazd, albo z czego zbudowany jest silnik, ale taką niezłą gablotą typu Czarna Wołga to bym sobie kiedyś pojeździł, nie ukrywam. Choćby i nawet we śnie, ale zawsze to będzie truskawkowe przeżycie. Malinowe to wyświechtane słowo. Może być ewentualnie kolosalnych rozmiarów Mini Cooper, choć to w rzeczy gruncie wykluczenie. Czerwona kartka i wylatujesz z boiska. W życiu to trzeba uważać na niezawinione faule, bo taką czerwoną kartkę każdy z nas może przecież niespodziewanie otrzymać. Interpretacja znów należy do czytelnika. Acha i jeszcze zostaje nam Biedronka Siedmiokropka. Czy pisarzowi wypada robić zakupy w Biedronce? Wydaje mi się, że jest to o tyle niewykonalne ponieważ pisarz jest 34.445.033 razy większy od Biedronki Siedmiokropki i na sto siedemdziesiąt sześć procent się w niej nie zmieści, nie mówiąc o robieniu tam zakupów na niedzielny obiad. Biedronka symbolizuje oczywiście wykluczenie, ponieważ pewien mąż stanu wykluczył onegdaj w ten sposób lepiej uposażoną część społeczeństwa i uznał, że nie powinni w niej kupować. Ale niestety nie pomyślał, że w niej i tak nie zmieści się nikt poza naszym własnym wyobrażeniem o nas samych i wszelkich ograniczeniach, jakie należy przełamywać na każdym kroku. Weźmy taki przykład. Mikołaj Maziarz, który jak dotąd miał taki podświadomy plan na życie zrealizował go dopiero w roku 2011, ponieważ wcześniej nie potrafił uwierzyć, że wszystko jest możliwe i że wszystko zależy od niego samego. Przełamał ograniczenie i siedzi sobie oto za stołem i podpisuje swoją ukochaną powieść. Kocham „Mirabellę”. Kocham każde słowo w niej zawarte. Każdą historię opowiedzianą. Każdy czytelnik, który podczas jej lektury będzie się dobrze bawił jest dla mnie tak bardzo ważny, że trudno mi to opisać słowami. Choć wszystko zaczyna się od tego, że mnie samemu przede wszystkim musi się podobać książka, a dopiero w dalszym etapie interesuje mnie gust czytelnika, który staje się dla mnie wtenczas tak istotny. Nie chciałbym podobać się wszystkim. Wolę mieć oddanych wielbicieli (albo choćby jednego) oraz wiedzieć o istnieniu tych, którzy mnie nie cierpią. Lubię być widoczny, wyrazisty i pokazujący siebie samego pełnego skrajności. Tak samo jest w moim codziennym życiu. Mam naprawdę masę znajomych, kilku prawdziwych przyjaciół, z czego czuję, że większość z nich mnie jednak kocha (z wzajemnością), ale niektórzy nie mogą mnie znieść. I to jest bardzo twórcze i konstruktywne. Wszystko dlatego, że nie udaję kogoś kim nie jestem. Zawsze robię wszystko naturalnie, spontanicznie, nie patrzę na konwenanse, próbuję przełamywać stereotypy tworząc przy tym otoczkę absurdu, której niektórzy mają prawo nie rozumieć, ale na to wpływu niestety nie mam i w sumie nie chcę mieć. „kto zostanie ze mną jutro dopiero zobaczę” (cytat z klasyka). Czynię wiele, wiele dobra, ale popełniam także kolosalne błędy, z których jednak szybko się otrząsam i idę dalej ze świadomością specyfiki człowieczeństwa. Daję sobie prawo do bycia dobrym, ale też i złym, nie silę się na idealizm. Zresztą u człowieka coś takiego nie istnieje, więc tym bardziej wiem, że można zwyciężyć swoje życie tylko będąc stuprocentowo w zgodzie z własnym wnętrzem – bez względu na to jakie ono barwy w danym czasie przybiera. Ale w tym wszystkim najważniejsza jest pokora. O tym staram się pamiętać każdego dnia. Oczywiście chodzi tutaj o Wojciecha Pokorę, który to Pan zawsze pokornie sprawował ciekawe role telewizyjne i teatralne, z której najbardziej znaną i charakterystyczną jest słynna Marysia Za Dużo Cukru W Cukrze, która przebierała się za kobietę, a przecież miała inną płeć, i odgrywała rolę wszystkim znaną i lubianą. Też uwielbiam się przebierać i robić z siebie kompletnego pajaca i to już nie jest film fabularny niestety. To część mojego życia, od samych początków stąpania po ziemi, do dzisiaj, aż po jesień życia, czy emeryturę, którą pewien zakład z całą pewnością do tego czasu zdąży zdefraudować. Taka oto miła przepowiednia.

A wracając do siedzenia za stołem operacyjnym. Operacja „Pan Pisarz stawia krzyżyki”. Jedno ze spotkań w jakich przyjdzie mi wziąć udział będzie autorski mityng z czytelnikami w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni. Ale czy ktokolwiek tam przyjdzie czy sam będę siedział i popijał herbatkę bez prądu? A co jeżeli na sali pojawi się tylko duch Gombrowicza? Cóż, chętnie pokonwersuję i zapytam: „Panie Witku, to Pan czytał Mirabellę?”. A szacowny literat ze stoickim spokojem odpowie: „Mikusiu, spokojnie, wszystko przyjdzie już wkrótce. Patrz i podziwiaj, a za chwilę zobaczysz, że będą działy się rzeczy, o których filozofom-amatorom się nie śniło. Pamiętaj, że wiara i pewność tego co się robi to klucz do zwycięstwa. Tego się trzymaj i... dawaj, no mi tutaj zaraz autograf, no Mazik, kurcze pióro.”

 

A ja wezmę do ręki pióro, kurcze, wietrzne i namaluję wygibas, a następnie pójdziemy z Witkiem na wódkę do pobliskiej knajpy. Oj będzie się działo, oj będzie. Full stop.

 

 

 


oceń
7
0

komentarze (5) | dodaj komentarz

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  691 035  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

GODAR - kapela kolegi

METALLICA LIVE

SWIFT

O moim bloogu

KONTAKT: velkrav@gmail.com

Statystyki

Odwiedziny: 691035
Wpisy
  • liczba: 239
  • komentarze: 17070
Galerie
  • liczba zdjęć: 33
  • komentarze: 3
Bloog istnieje od: 4062 dni

Więcej w serwisach WP

Komediowo.pl

Pytamy.pl